نسل سوم Threadripper در راه است؛ پردازنده‌هایی با قدرت بالا

نسل سوم Threadripper در راه است؛ پردازنده‌هایی با قدرت بالا تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۱۲/۲۲

طبق آخرین اخبار حوزه سخت افزار کامپیوتر، کمپانیAMD زودتر از زمان انتظار قصد دارد تا پردازنده‌های قدرتمند و جدیدThreadripper خود را معرفی کند.

کمپانیAMD با عرضه پردازنده‌هایRYZEN وارد انقلاب جدیدی از عرضه پردازنده‌های میانی و بالا رده خود شد. این کمپانی پردازنده‌های کلاسHEDT که بالا رده محسوب می‌شوند را تحت نامThreadripper معرفی کرد و حال خبر از رسیدن نسل سوم این پردازنده‌ها نیز شنیده می‌شود. نسل سوم پردازنده‌هایThreadripper این کمپانی بنا اطلاعات منتشر شده قرار است تا در سال میلادی جاری عرضه شوند. تمام این گفته‌ها را زمانی می‌توان با اطمینان قبول کرد که نگاهی به اسلاید منتشر شده این کمپانی انداخت و تصویر آن در بالای این مطلب است.

اینکه کمپانیAMD قرار است تا دقیقا چه مدل‌هایی از پردازنده‌های آتی خود عرضه کند و آنها دارای چه مشخصات فنی هستند، تا به زمان نگارش این مطلب مشخص نشده است، اما می‌توان گمانه‌زنی کرد که اطلاعاتی از پردازنده‌های نسل سومیThreadripper بزودی در قالب شایعاتی منتشر خواهند شد.

نسل سوم پردازنده‌های میانی کمپانیAMD از سریRYZEN نیز در سال میلادی جاری عرضه می‌شوند و گفته می‌شود، در نیمه اول سال عرضه خواهند شد. پیش از انتشار این اسلاید تازه دیده شده، اطلاعاتی مبنی بر اینکه نسل سوم پردازنده‌های رایزن مبتنی برZEN2 خواهند بود، منتشر شد. افزون بر این، پردازنده‌های نسل سومی رایزن قرار است تا با فناوری ساخت 7 نانومتری برخوردار باشند. با این حال، کمپانیAMD باری دیگر دست پر به میدان رقابت با پردازنده‌های کمپانی اینتل حاضر خواهد شد.

منبع خبر: سخت افزار ایران
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389