پردازنده‌های سری 3000 رایزن؛ از پرفروش‌ترین‌های آمازون تا صف‌های طولانی مشتریان

پردازنده‌های سری 3000 رایزن؛ از پرفروش‌ترین‌های آمازون تا صف‌های طولانی مشتریان تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۸/۰۴/۲۲

با اینکه تنها چند روز از عرضه‌ی پردازنده‌های سری ۳۰۰۰رایزنAMD می‌گذرد، این پردازنده‌ها فهرست پرفروش‌ترین‌ پردازنده‌های دسکتاپ آمازون را قبضه کرده‌اند.

فهرست بهترین فروش‌های آمازون شاید به بلندی فهرستFortune 500 نباشد؛ اما به‌خوبی کالاهایی را مشخص می‌کند که بیشترین تقاضا را در آمازون دارند. گفتنی استFortune 500 فهرستی سالانه از پردرآمدترین شرکت‌ها است که مجله‌یFortune منتشر می‌کند.

وقتی از پردازنده‌های دسکتاپ صحبت می‌شود، نامAMD در این فهرست می‌درخشد؛ چراکه هفت محصول از ۱۰محصول پرفروش دسته‌ی پردازنده‌های دسکتاپ آمازون را محصولات این شرکت تشکیل می‌دهند. پردازنده‌یAMD Ryzen 9 3900X درحال‌حاضر در جایگاه نخست فهرست آمازون قرار دارد که این موضوع کمی شوکه‌کننده است؛ زیرا پردازنده‌های سری ۳۰۰۰رایزن با کدنامMatisse، هفتم ژوئیه برای فروش دردسترس قرار گرفتند. مشخصاتی همچون ۱۲هسته، ۲۴ترد و حافظه‌ی کشL3 با حجم درخورتوجه ۶۴مگابایت می‌توانند عواملی برای به‌دست‌آوردن دل مشتاقان فناوری باشند.

 

 

با اینکه بازار خرید پردازنده‌های سری ۳۰۰۰رایزن به‌شدت داغ است، AMD Ryzen 5 2600 به حضور در جایگاه دوم فهرست پرفروش‌ترین‌های آمازون در دسته‌ی پردازنده‌های دسکتاپ ادامه می‌دهد. Ryzen 5 2600 پردازنده‌ای بسیار محبوب ۶هسته‌ای با ۱۲ترد است که برای بازی و کار‌های سنگین مناسب بوده و با برچسب قیمتی جذاب ۱۴۰دلار، اکنون در آمازون برای فروش قرار دارد. ناگفته نماند حال که نسل سوم تراشه‌های رایزن به بازار عرضه شده‌اند، قیمت پردازنده‌های سری ۲۰۰۰رایزن کاهش یافته است.

پردازنده‌یRyzen 5 3600X درست بعد ازRyzen 5 2600 در فهرست آمازون قرار گرفته است. این پردازنده مانند پردازنده‌های پیشین سری خود، ۶هسته‌ی پردازشی و ۱۲ترد دارد؛ اما تا حد زیادی بهبود یافته است. Ryzen 5 3600X با سرعت کلاک بیشتر و حافظه‌ی کشL3 دوبرابر و سایر مشخصات انحصاری همچون پشتیبانی نیتیو از رابطPCIe 4.0 و ماژول حافظه‌یDDR4-3200 که سایر پردازنده‌های رایزن سری ۳۰۰۰از آن بی‌بهره هستند، به بازار عرضه شده است.

 

پردازنده‌یCore i7-9700K اینتل در جایگاه چهارم فهرست آمازون جا خوش کرده و یکی از سه پردازنده اینتل است که درکنارCore i9-9900K وCore i5-9600K در فهرست پرفروش‌ترین‌ پردازنده‌های دسکتاپ آمازون قرار دارد. Core i7-9700K اولین تراشهCore i7 فاقد هایپرتردینگ اینتل محسوب می‌شود. به نظر می‌رسد ریسک اینتل در حذف ویژگی هایپرتردینگ جواب داده و این تراشه بیشترین فروش را در مقایسه با سایر تراشه‌های این شرکت تجربه کرده است.

پردازنده‌های سری ۳۰۰۰رایزن علاوه‌بر آمازون، در فروشگاه‌های محلی نیز خریداران زیادی داشته‌اند؛ به‌طوری‌که بسیاری از خریداران برای خرید این تراشه‌ها صف‌هایی طولانی درمقابل فروشگاه‌های عرضه‌ی محصولات رایانه‌ای تشکیل داده‌اند.

صف طولانی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، صف تهیه بلیت جدیدترین قسمت فیلم سینمایی انتقام‌جویان(Avengers) نیست؛ بلکه صف مشتاقان فناوری است که برای خرید پردازنده‌های سری ۳۰۰۰رایزنAMD، روز دوشنبه درمقابل فروشگاه‌های محلی عرضه‌ی محصولات رایانه‌ای تشکیل شده است.

مسئولانMicro Center تأیید کرده‌اند که روز دوشنبه، مشتاقان دنیای رایانه‌های شخصی برای خرید پردازنده‌های سری ۳۰۰۰رایزنAMD در ساعت اولیه عرضه‌ی آن، مقابل چندین فروشگاه این مرکز به‌ صف ایستاده‌اند. AMD نیز عرضه‌ی سری جدید پردازنده‌های خود را «تاریخی» و تقاضای مشتریان را «درخورتوجه» توصیف کرده است.

 

صف طولانی مشتریان آمریکایی مقابل شعبه‌ی مینیاپولیس فروشگاهMicro Center برای خرید پردازنده‌های ۷نانومتری سری ۳۰۰۰رایزنAMD در ساعت ۶بامداد هفتم ژوئیه

صف‌های خرید پردازنده‌های سری جدیدAMD فقط درمقابل فروشگاه‌هایMicro Center آمریکا تشکیل نشدند؛ بلکه افراد مختلف تصاویری از صف طولانی خریداران رایزن ۳۰۰۰را از سراسر جهان منتشر کردند. برای مثال، خریداران ژاپنی در مرکز فروش تجهیزات الکترونیکی و رایانه‌ای آکیهابارا در توکیو، زیر باراش باران برای خرید سری ۳۰۰۰رایزن صف کشیده بودند.

انتظار طرفداران رایزن مقابل مرکز فروش تجهیزات الکترونیکی و رایانه‌ای آکیهابارا در توکیو در زیر باران برای خرید پردازنده‌های جدیدAMD

منبع خبر: زومیت
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389