ایسوس مادربرد ROG Crosshair VIII Impact را عرضه کرد

ایسوس مادربرد ROG Crosshair VIII Impact را عرضه کرد تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۸/۰۷/۱۳

طی هفته گذشته ایسوس یکی از مادربردهای پرچمدار خود برای سوکتAM4 یعنیROG Crosshair VIII Impact را عرضه کرد. این مادربرد با چیپستAMD X570 همراه شده و پشتیبانی کامل از نسل سوم پردازنده‌های رایزن را در اختیار دارد.

این بُرد بزرگ‌تر از مشخصاتmini ITX است در حالی که همچنان طرح این فرم فاکتور برای پیچ شدن به کیس را دارا می‌باشد. اکثر کیس‌های گیمینگITX شامل دو اسلات گسترش برای پشتیبانی از دو کارت گرافیک هستند، بنابراین منطقیست که مادربرد را تا دو اسلات ادامه دهند. از نظر فنی این بُرد در دستهmini DTX جای می‌گیرد اما ایسوس ادعا می‌کند که این مدل در اکثر کیس‌هایITX با دو اسلات گسترش جای خواهد شد. ابعاد این مادربرد 203 میلیمتر در 170 میلیمتر است.

ROG Crosshair VIII Impactاز یک کانکتور 24 پین و یک 8 پین استفاده می‌کند و سیستم VRMعالی 8 فاز این مادربرد وظیفه تعیین وضعیت نیرو برای پردازنده را بر عهده دارد. سوکت به دو اسلات حافظه DDR4 DIMMمتصل است و همچنین یک اسلات PCI Express 4.0 x16در این بُرد وجود دارد. همچنین یک اسلات SO-DIMMوجود دارد که می‌تواند پذیرای یک بُرد جداگانه با دو اسلات M.2 2280باشد. چهار پورت SATA 6Gbpsباقی تجهیزات ذخیره سازی را تشکیل می‌دهند. پایین‌تر از PCIe x16یک اسلات دیگر وجود دارد که جایگاه بُرد جداگانه دوم است، SupremeFX Impact IVکه راه حل صدای آنبُرد بوده و به شکل فیزیکی از بُرد اصلی ایزوله شده، Realtek ALC1220و ESS Sabre ES9023P DACبه عنوان پردازنده‌های به علاوه قطعات مهم دیگر برای ایجاد صدایی با کیفیت در این بُرد حاضر هستند.

 چیپست و VRMبه وسیله یک هیت سینک مشابه با ROG Strix X570-I Gamingخنک می‌شوند که در کنار پنل پشتی جای گرفته و از دو فن برای ایجاد جریان هوا بهره می‌برد. این مادربرد همچنین از یک بک پلیت فلزی استفاده می‌کند تا دفع حرارت را بهبود بخشد. گزینه‌های ارتباطی شامل 802.11Wi-Fi 6 WLAN ax ، بلوتوث 5 و همچنین گیگابیت اترنت می‌باشد که همگی توسط کنترلرهای اینتل هدایت می‌شوند. ارتباط USBدر این بُرد شامل شش عدد پورت USB 3.1 10Gbpsکه یکی از آنها Type Cبوده و همچنین چهار پورت‌ Gbps5می‌شود. پنل پشتی از نمایشگر کوچکی برای نمایش کُدها و کلید‌هایی برای پاک کردن CMOS، USB BIOS Flashbackو راه اندازی مجدد برخوردار است. ایسوس ROG Crosshair VIII Impactرا در حدود 450 دلار قیمت گذاشته است.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389