نگاهی نزدیک به برتری‌های لپ‌تاپ‌های سری P کمپانی MSI نسبت به رقبا

نگاهی نزدیک به برتری‌های لپ‌تاپ‌های سری P کمپانی MSI نسبت به رقبا تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۸/۰۸/۱۲

عکس شماره 1

شرکت ام‌اس‌آی لپ تاپ‌های زیادی را در بازار به فروش می‌رساند. در این مقاله نگاهی نزدیک به برتری‌های لپ‌تاپ‌های سری Pکمپانی MSIخواهیم داشت.

یکی از شیوه‌های خرید مناسب، مقایسه محصول انتخابی با نمونه مشابه از رقباست. عملکرد یک لپ‌تاپ تا حد زیادی به عملکرد سازنده آن بستگی داشته و بهره‌مندی از ویژگی‌های اختصاصی سازنده، می‌تواند موجب افزایش ارزش محصول شود. اما قصد داریم ببینیم لپ‌تاپ‌های سریP ام‌اس‌آی در برابر رقبای هم‌سطح خود چه حرف‌هایی برای گفتن دارند.

لپ‌تاپMSI P65 Creator، قدرتمند اما بدون زرق و برق‌های گیمینگ

در ابتدا با لپ‌تاپP65 Creator آغاز می‌کنیم؛ احتمالاً از هزینه بالا برای خرید یک لپ‌تاپ گیمینگ منصرف شده و برای پردازش‌های سنگین خود، اعم از طراحی، ادیت، تولید محتوا و حتی بازی، به دنبال یک لپ‌تاپ با عملکرد بالا می‌گردید که در عین طراحی ساده و زیبا، عملکردی در حد محصولات گیمینگ را ارائه دهد.

لپ‌تاپ‌هایP65 Creator که در دو رنگ طوسی و سفید عرضه می‌شوند، بهترین انتخاب برای این منظور خواهند بود. بدون شکP65 Creator رقبای بسیاری را در بازار داشته و خواهد داشت؛ با وجود این، از برتری‌هایی نسبت به رقبا برخوردار است. P65 Creator به طور خاص برای پردازش‌های سنگین، اعم از گرافیک، رندرینگ، تولید محتوا، انیمیشن2D/3D  و… طراحی شده است.

مهندسان MSIتمام تلاش خود را برای ایجاد یک لپ‌تاپ بسیار باریک با خنک کننده کارآمد به همراه سخت افزارهای سطح بالا به کار گرفته‌اند. از جمله رقبای P65 Creatorمی‌توان به لپ‌تاپ‌های سری XPS 15 9570از کمپانی Dellو MacBook Proاز شرکت Appleاشاره کرد. حتی در طراحی ظاهری نیزP65 Creatorیک سر و گردن از تمام رقبای خود جلوتر است. تقریباً می‌توان گفت که تمامی مدل‌های مشابه از برندهای دیگر، با خنک کننده‌هایی به مراتب ساده‌تر طراحی شده‌اند.

عکس شماره 2

از آنجایی که هدف اصلی این لپ‌تاپ پردازش‌های سنگین است، MSIاز سه عدد فن به همراه چهار هیت پایپ در P65 Creatorبهره گرفته است. کارت‌های گرافیک سری NVIDIA GeForce Max-Qبا توجه به سیستم تهویه، فرکانس و عملکرد تراشه گرافیکی را کنترل می‌کنند؛ خنک کننده بهتر در P65 Creatorحداکثر پتانسیل این تراشه‌ها را آزاد کرده و در نهایت با دمای کمتر، طول عمر سخت افزارها نیز تضمین می‌شود. در نتیجه در بسیاری از بنچمارک‌های P65 Creatorدر برابر مدل‌های مشابه از رقبا، شاهد ثبت نتایجی به مراتب بالاتر خواهیم بود.

فن‌های خنک‌کننده به 47 پره مجهز بوده و می‌توانند به 5500 دور در دقیقه هم برسند. هرچند که این مدل به نمایشگر FHDبا فرکانس 60 هرتز مجهز بوده و شاید در نگاه اول از نظر ساختار پیکسل کمی از رقبا عقب‌تر باشد، اما استفاده از گران قیمت‌ترین پنل های IPS، باعث شده است تا P65 Creatorدر تمامی پیکربندی‌های خود، قادر باشد فضای رنگی NTSCرا تا 72 درصد و SRGBرا تا 100 درصد پوشش دهد.

 

عکس شماره 3

از آنجایی که سخت افزارهای مورد استفاده توسطP65 Creator ، به نسبت رقبایی مانند مک بوک پروهای اپل از سطح توانایی بالاتری بهره می‌برد، حتی آداپتور مورد استفاده نیز با توان‌های 150 الی 180 وات طراحی شده است. می‌توان به جرأت گفت کهP65 Creator در مؤلفه های اصلی از جمله سخت افزار، خنک‌کنندگی، هزینه پرداختی به نسبت عملکرد، ویژگی‌های افزوده و … یک سر و گردن از رقبای خود بالاتر است.

لپ‌تاپ  MSI PS42، عملکرد بالاتر از رقبا به نسبت هزینه پرداختی

یک لپ‌تاپ برای کاربردهای روزانه و حتی پردازش‌های نیمه سنگین که از وزن پایین برخوردار بوده و با ضخامت پایین، حمل پذیری ساده و سخت افزارهای مناسب، کامپیوتری مطمئن برای شما باشد؛ سری لپ‌تاپ‌هایPS42 نه تنها تمامی ویژگی‌های یاد شده را در خود حمل خواهند کرد، بلکه به نسبت هزینه پرداختی شما، از دیگر مدل‌های مشابه کارایی بالاتری را ارائه می‌دهد. چگونه؟ در ادامه خواهیم دید.

لپ‌تاپPS42 از جدید و بهترین تراشه‌های اینتل در مدل‌های فوق کم مصرف، مانندCore i7-8550U بهره می‌برد؛ این در حالی است که در این رده قیمتی، تراشه‌های مورد استفاده در نمونه‌های مشابه عموماً از مدل‌های پایین‌تر مانندCore i5-8250U انتخاب می‌شوند. لپ‌تاپPS42 از سخت افزارهای رده پایین‌تری ازP65 Creator بهره برده اما می‌تواند پاسخگوی برخی نیازهای شما در رده‌های نسبتاً بالا، حتی بازی باشد.

عکس شماره 4

لپ‌تاپ PS42از کارت‌های گرافیک سری NVIDIA MXبهره می‌برد؛ به عنوان مثال، می‌توان به MX 150اشاره کرد. این کارت گرافیک تا چند برابر سریع‌تر از تراشه گرافیکی مجتمع HD620بوده و حتی از کارت گرافیک GeForce 940MXنیز سریع‌تر خواهد بود. در نتیجه انجام برخی بازی‌ها با تنظیمات متوسط، بدون ایراد خواهد بود. از جمله رقبای PS42می‌توان به ASUS UX30با سخت افزارهای مشابه اشاره کرد.

حتی در آزمون 3DMARK 11 شاهد عملکرد بهتر محصول ام‌اس‌آی تا 14 درصد به نسبت مدل‌های مشابه از برندهای دیگر هستیم؛ تهویه مناسب، مادربرد با بهترین طراحی، استفاده بهینه از سخت افزارها و حافظه‌های پرسرعت، باعث شده است تاPS42 بتواند از سد رقبای خود عبور کند.

با وجود آنکهPS42 یک نمونه ارزان‌تر از سری لپ‌تاپ‌های پرستیژ است، اما همچنان از یک خنک کننده پیشرفته و سخت‌گیرانه بهره می‌برد. تقریباً می‌توان گفت کهPS42 در زمینه تهویه از تمام رقبای هم سطح و هم قیمت خود جلوتر ایستاده است. PS42 حاوی دو فن و سه هیت پایپ مسی هستند. در مدل‌های دیگر این مقدار به یک فن و دو یا یک هیت پایپ محدود می‌شود.

از جمله مدل‌های تک فن و هیت پایپ‌های محدود، می‌توان به Viva Book S15و Swift 3اشاره کرد. امکان بردن فرکانس‌های کارت‌های گرافیک NVIDIA MXو پردازنده‌های Intel Core i-Uبه حداکثر مقادیر، مساوی با رسیدن به نهایت کارایی است. ظاهراً فناوری Cooler Boost 3در PS42کار خود را به بهترین نحو انجام داده است.

عکس شماره 5

طراحیPS42 به نسبت دیگر رقبا، برتری‌های برجسته‌ای را یدک می‌کشد؛ طراحیUltra Thin Bezel باعث کاهش حاشیه نمایشگر به تنها 5.7 میلی متر شده است. در نتیجه نسبت بدنه به مانیتور، به 80 درصد می‌رسد. این مسئله چندان مورد توجه رقبا در این سطح از لپ‌تاپ‌ها قرار نگرفته است. همچنین به دلیل وزن کمتر درPS42، می‌توان امیدوار بود که لپ‌تاپ شما تا 42 درصد سبک‌تر از رقبای مشابه خود است. به عنوان مثال، PS42 تا 21 درصد سبک‌تر ازVivo Book S14 است.

لپ‌تاپMSI PS63 ، متین و قدرتمند

برنامه‌های طراحی، رندرینگ، تولید محتوا، ویرایش و ادیت تصاویر و ویدیو، و حتی اجرای بازی‌های روز همگی در زمره کاربردهای PS63قرار می‌گیرد. نخستین برتری PS63به نسبت رقبا، می‌تواند نویز صوتی بسیار پایین این نوت بوک جذاب و زیبا باشد که تنها به 30 دسی بل می‌رسد. افزون بر نویز صوتی، امکان تغییر و یا ارتقاء برخی از سخت افزارها را می‌توان دومین نقطه قوت این نوت بوک به نسبت مدل‌های مشابه دانست.

با وجود آنکه PS63در دسته لپ‌تاپ‌های مخصوص بازی قرار ندارد، اما از دو اسلات SSD M.2برخوردار است. می‌توانید ظرفیت‌های دلخواه خود را برای آن تعیین کرده و حتی از آرایش‌های RAIDبهره مند شوید. همچنین با تکیه بر دو اسلات DDR4، می‌توانید به تغییر یا ارتقای حافظه رم بپردازید.

عکس شماره 6

بسیاری از مدل‌های موجود از جملهASUS UX533 دارای یک اسلاتM.2 بوده و تراشه‌های حافظه رم به بردهای آنها لحیم شده‌اند. PS63 با وجود قرارگیری در دسته نوت‌بوک‌های 15.6 اینچی، تنها 1.65 کیلوگرم وزن دارد. با وجود ضخامت 15.9 میلی‌متری، ام اس آی طیف گسترده‌ای از رابط و پورت‌های پر سرعت را در این مدل جای داده است. از خروجی‌هایHDMI وDP گرفته تا رابط‌هایUSB-C، رابطUSB 3.1 نسل دوم، کارت خوان و … که شما را از خرید هرگونه ترمینال و رابط دیگر بی نیاز می‌کند.

نمایشگر IPSدر PS63با کالیبراسیون کارخانه همراه بوده و از این رو می‌تواند گستره رنگ SRGBرا تا 100 درصد تحت پوشش قرار دهد. بسیاری از نمونه‌ها در قیمت مشابه، فاقد چنین نمایشگری خواهند بود. PS63دارای نسبت نمایشگر به بدنه تنها 86 درصد است که رقم بسیار جالب توجهی است. این مقدار 5 تا 8 درصد کمتر از باریک‌ترین نمونه‌های موجود از برندهای دیگر است.

عکس شماره 7

برای حفظ امنیت بیشتر، PS63 چند تست بیومتریک از جمله سازگاری با سیستمWindows Hello وWindows Cortana را به همراه دارد. سومین شیوه حفاظت از داده‌های ارزشمند شما، سنسور اثر انگشتی است که در تاچ پد بزرگPS63 تعبیه شده است. این تاچ پد تا 35 درصد بزرگ‌تر از نسل‌های پیشین بوده و پاسخ به فرمان آن نیز تا 30 درصد افزایش یافته است. طراحی بسیار وسواس گونه آن، قطعاً یک امتیاز مثبت برایPS63 به نسبت رقبا در بازار است.

و در نهایت به آخرین برتری PS63می‌رسیم؛ باتری با توان 82 وات‌ساعت که عمدتاً در بین مدل‌های کاملاً گیمینگ دیده می‌شود. این باتری طول عمر بالا، تا حداکثر 16 ساعت کار بدون نیاز به شارژ را تضمین می‌کند. برای درک بهتر، از مدل‌های رقیب، UX5x3را مثال می‌زنیم که با ادعای طول عمر 16 ساعته عملکرد، از باتری با توان 73 وات‌ساعت بهره می‌برند.

منبع : کلیک
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389