گردهمایی گیمرهای ایرانی زیر چتر ماتریکس / فناوران

گردهمایی گیمرهای ایرانی زیر چتر ماتریکس / فناوران تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۰/۰۷/۰۴

مسابقات نفسگیر  MGC برندگانش را شناخت

اولین دوره مسابقات گیمینگ ماتریکس با حضور بیش از 700 شرکت کننده در چهار رشته Allstars  Dota، Counter Strike، FIFA، PES2011هفته گذشته از 15 تا 21 شهریورماه در سالن شماره یک نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

بریدهای از انعکاس خبری روزنامه فناوران-مسئول مسابقات ماتریکس با بیان اینکه در این رقابت ها بیش از 45 تیم از سراسر کشور شرکت داشتند که از این میان میتوان به تیمهای حرفهای و قهرمانان کشوری ایران همچون Reborn اشاره کرد، گفت: در هر دوره تیم‏ها به رقابت با یکدیگر پرداخته و تیم برنده به مرحله بعدی راه پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مسابقات بازیهای رایانهای در ایران سالهای زیادی است که توسط شرکت‏های مختلف در حال برگزاری است، گفت: شرکت ماتریکس نماینده انحصاری  msi در ایران با توجه به گستره مخاطبان خود که از دسته کارشناسان زبده و گیمرها به  شمار میآیند، در صدد برآمد تا وارد عرصه بازی‏های رایانه ای ایران شود. لذا توانست نخستین دوره از مسابقات MGC را در سطح بسیار خوبی برگزار کند.

مسئول مسابقات ماتریکس افزود: برنامه‏ریزی برای چنین مسابقاتی صددرصد با چالش‏های زیادی همراه خواهد بود، به ویژه برگزاری آن در سطح کشور و با حضور تیم‏های سایر استان ها. همچنین برگزاری مسابقات نهایی با چنین حجمی از شرکت کنندگان در مدت هفت تا هشت روز بسیار دشوار است. وی با بیان اینکه قطعاً مسابقات ماتریکس ادامه مییابد و برنامه داریم در صورت امکان سالی دوبار یعنی هر شش ماه یکبار آن را برگزار نماییم، گفت: پس از پایان دوره، علاقمندان را از برنامه های آتی خود باخبر خواهیم کرد.

مسئول مسابقات ماتریکس با بیان اینکه تیم اجرایی مسابقات تیم بسیار قوی است، افزود: ما این دوره از مسابقات را برگزار کردیم و توانستیم فضای مناسبی را برای این منظور اختصاص دهیم، به علاوه از سیستمهای خوبی برای اجرای مسابقات برخوردار شدیم و اینچنین شاید بتوان گفت تنها مشکل ما محدودیت زمانی بوده.

بازی‏های رایانهای نیازمند اسپانسر

رضا بابایی سرداور مسابقات گیمینگ ماتریکس با بیان اینکه هر یک از بازیها در دنیا دارای یک اسپانسر است، گفت: این موضوع در مورد بازیهای رایانهای نیز وجود دارد و این شرکت سعی دارد از جوانان ایرانی در این حوزه حمایت کند. بابایی هدف اصلی برگزاری این مسابقات را معرفی شرکت ماتریس و محصولات جدید به جوانان علاقمند در این حوزه عنوان کرد.

حضور در بازیهای جهانی موجب پیشرفت گیم می‏شود.

محمد باقر جورابیان، یکی از شرکت کنندگان با بیان اینکه تقریبا هفت سال است که بازی می کند گفت: مسلماً داستان بازی، شخصیتها و جذابیتهای آن نقش تعیین کنندهای دارند. اگر بازی به شیوه LAN باشد، میتوان به سهولت با سایر گیمرها به بازی پرداخت.

جورابیان افزود: ما دوست داریم بسیاری از رشتهها در مسابقات جهانی شرکت داده شوند. کشورهای مختلف با برگزاری این مسابقات و حمایت‌های بسیار، از گیمرها پشتیبانی میکنند و حتی امکانات حضورشان را در سایر کشورها فراهم میکنند. پس امیدواریم از ایران نیز بازیکنان بیشتری به مسابقات جهانی اعزام شوند. این باعث پیشرفت گیم ایران خواهد شد. وی افزود: در حال حاضر، گیم نیز همچون سایر ورزشها به شمار می‏آید و طرفداران بسیاری دارد.

گفتنی است در این مسابقات تیم Fnatic که قهرمان بازی Counter Strike در جهان است نیز با چند تیم از ایران به مسابقه دوستانه پرداخت.

شایان ذکر است که در مکان برگزاری مسابقات محصولات مختلف شرکت ماتریکس از قبیل نوت بوکها در سری های مختلف Classic، Gaming، Fashion، X-Slim و همچنین AIOهای msi در معرض دید عموم قرار گرفته اند.

از محصولات ارائه شده در این نمایشگاه می توان بهEyefinity    با مدلR5870 Eyefinity 6  اشاره کرد. لازم به ذکر است که در این تکنولوژی شش مانیتور در کنار هم قرار گرفته‌اند و امکان مشاهده یک تصویر به صورت همزمان و یا شش تصویر به صورت جداگانه فراهم می‎شود.

 

در این بخش اورکلاک، تیم ماتریس موفق به ثبت رکورد اول جهان در تست  3D Mark11 برای کارت گرافیکRadeon 6870 Hawk     شد و توانست امتیاز  P6511  را از آن خود کند. در این تست ازمادربوردmsi Big Bang Xpower    با پردازندهXtreme  Intel Corei7 980    و پاور1350 Silverترمال‎تیک با رم2000 ،DDR3 CL7، 5G سوپرتلنت استفاده شد.

تیم  Fnatic  پس از چهار روز همراهی ماتریکس در مسابقات  MGC 90  با آرزوی موفقیت تیمهای ایرانی و تشکر از ماتریکس برای برگزاری مسابقاتی با این وسعت و کیفیت، تهران را ترک کرد.

اسامی برندگان رشته FIFA 2011

1-    سید حسن فرساد، برنده 2 میلیون تومان و یک دستگاه نِت بوک msi

2-    آروین شایگان، برنده مادربرد msi

3-    آرش خامنه‏ای، برنده کارت گرافیک msi

 

اسامی برندگان رشته PES

1-    علی غلام حسینی،برنده 2 میلیون تومان و یک دستگاه نِت بوک msi

2-    محمد پاشایی،برنده مادربردmsi 

3-    محمد احمدی، برنده کارت گرافیکmsi 

 

اسامی برندگان رشته COUNTER STRIKE

1-    تیم G.G، برنده 5 میلیون تومان و 5 دستگاه نِت بوک msi

2-    Nirvana، برنده مادربرد msi

3-    Forgohan، برنده کارت گرافیک msi

 

اسامی برندگان رشته  DOTA allstars

1-    Hot، برنده 5 میلیون تومان و 5 دستگاه نِت بوک msi

2-    Xonce، برنده مادربرد msi

3-    Unbeatable، برنده کارت گرافیک msi

و بیش از 100 جایزه شامل اسپیکرهای Edifier به قید قرعه به شرکت کنندگان در قرعه کشی تقدیم شد.

حاشیه ها

به اذعان شرکت کنندگان و کارشناسان حاضر در مسابقات MGC، مسابقات تهران در سطح بسیار خوبی برگزار شد و جوایز ارزشمند موجب شکل گرفتن رقابتی داغ و نفسگیر شده بود. همچنین پاتریک ساترمون از تیم Fnatic در بازگشت به لندن، وبلاگ سایت Fnatic.com را با موضوع مسابقات ماتریکس به روز کرده است. پاتریک فضای گیمینگ ایران را بسیار غافلگیرکننده و جالب توجه خواند.

.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389