تصویرنگار بازی‎های رایانه‎ای MGC 90 / روزنامه آسیا

تصویرنگار بازی‎های رایانه‎ای MGC 90 / روزنامه آسیا تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۰/۰۷/۰۶

  اولین دوره  مسابقات بازی‏های رایانهای ماتریکس موسوم به MGC 90  از روز 15 الی 21 شهریور ماه در محل سالن شماره یک نمایشگاه بینالمللی تهران برگزار شد.

این مسابقات در چهار رشته: Dota ،FIFA ،Counter Strikeو PES  با حضور بیش از 700 شرکت کننده، 400 نفر در بازی‏های انفرادی و بیش از 45 تیم برپا شده است.

 

در این رقابت‏ها تیم Fnatic که مقام قهرمانی جهان در رشته کانتر استرایک را در اختیار دارد در کنار تیم‏های حرفه‏ای و قهرمانان آسیایی کشورمان از قبیل تیم Reborn شور و هیجان مضاعفی را به این رقابتها بخشیدند، گفتنی است تیم ریبرن در رشته Dota به مسابقات جهانی فرانسه راه یافته است.

شایان ذکر است در مکان برگزاری مسابقات نمایشی از محصولات مختلف شرکت ماتریس از قبیل نوت بو کها در سری های مختلف Classic Series  و Fashion Series و Gaming Series... همچنین AIOهای msi در معرض دید عموم قرار گرفتند.

از محصولات ارایه شده در این نمایشگاه می ­توان به Eyefinity با مدل  R5870 Eyefinity 6 اشاره  نمود. لازم به ذکر است که در این تکنولوژی 6 مانیتور در کنار هم قرار گرفته­ اند و امکان مشاهده یک تصویر به صورت همزمان و یا 6 تصویر به صورت جداگانه را فراهم می­ نماید.

در این بخش تیم اورکلاک ماتریس مادربورد msi 990FX GD80 را با پردازنده AMD 1090، رم 4GB، 2444 سوپرتلنت، کارت گرافیک  msi GTX460 HAWK و پاور 1350 ترمالتیک را اورکلاک کردند.

رقابتهای بزرگ بازی‏ های رایانه‏ای ماتریکس (Matrix Gaming Competitions) یا به اختصار MGC توسط شرکت ماتریکس و با هدف توسعه ورزشهای الکترونیکی (E- Sports)  و فراهم نمودن بستری مناسب برای سرگرمی‏های سالم طراحی و برگزار شد.

نکته حائز اهمیت در این مسابقات دعوت از تیم خوش آوازه  Fnatic به کشور ایران است. شرکت ماتریکس با حمایت msi  ازاین تیم دعوت کرده بود تا به ایران بیایند و بازیکنان ایرانی شانس مسابقه با بهترین  تیم کانتر استرایک دنیا را تجربه کردند. در روز اول بازی‏های رایانه ای ماتریکس MGC 90 دو گیمر لیدر تیم Fnatic قهرمان جهانی  Counter Strike  به سالن اصلی رقابت‏ها آمده و در سه راند از مسابقات حاشیهای، در مقابل بازیکنان ایران به برتری رسیدند.

در روز دوم این دوره از بازیها دو تیم ایرانی در هیاهوی کرکننده سالن به طرفداری از تیم ایران، توانستند تیم قهرمان جهان را شکست دهند.

مسابقات گروهی  Dota نیز با هیجان خاصی برگزار می‏شد. تیم های حاضر در این رشته با قرار گرفتن در استیج مخصوص بازیهای Dota گروهی به بازی می‏پرداختند. زمانی که این مسابقات بر روی پرده نمایش قرار می‏گرفت هیجان خاصی به تماشاگران القا می‏کرد. در قسمت انفرادی دو بازی فوتبال مشهور FIFA و PES نیز طرفداران بیشماری را به خود اختصاص داده بود.

گیمرهای این رشته نیز در حالی به مصاف یکدیگر رفته بودند که یک داور آنها را در این مسابقات همراهی می‏کرد. با زدن گل، گیمرها و تماتشاچیان با هیجان از روی صندلی خود بلند می شدند و به شادی خود می‏پرداختند.

در روز پایانی این مسابقات شور و هیجان خاصی بر سالن حکمفرما بود. فینال‏های چهار رشنه در این روز بر روی پرده بزرگ به صورت آنلاین برای بیش از 1000 تماشاگر  برگزار شد و نفرات و تیم های برتر در اولین دوره این مسابقات شناخته شدند.

حسن مقدم مدیرعامل شرکت ماتریکس در مراسم اهدای جوایز با اعلام این خبر که تمامی تیم‏های برتر به عنوان سفیر ایران در مسابقات جهانی با حمایت ویژه ماتریکس شرکت خواهند کرد، باعث شد تا گیمرهای ایرانی با تشویق مدیرعامل ماتریکس به آینده ای روشن در صنعت گیم ایران بیاندیشند.

 

 
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389