Twin Frozr III،خنک کننده ای تمام عیار!

Twin Frozr III،خنک کننده ای تمام عیار! تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۰/۰۷/۱۰

خنک‏کننده Twin Frozr IIIبا بهره‏ گیری از 5 هیت پایپ (Heat Pipe)، هیت سینک (Heat Sink) یکپارچه با تعداد پره (Fin) های بالا در کنار استفاده از 2 فن PWM در سایز 9 سانتیمتری (با تکنولوژی Propeller Blade) باعث بهبود جریان هوا به میزان  40% نسبت به Twin Frozr IIشده و کاهش چشمگیر دمای کارت گرافیکی و نویز حاصل از کارکرد فن را (نسبت به طراحی رفرنس) در پی داشته است. به طوری که در حال حاضر برترین خنککننده اختصاصی در بین برندهای مختلف بوده و رقیبان سرسختی همچون DirecCu II را به راحتی پشت‏سر می‏ گذارد. همچنین سینک یکپارچهای memory‏ها و MOSFETها را جهت دفع حرارت بهتر پوشش میدهد.

Propeller Blade:

در بیانی ساده، تکنولوژی منحصر بفرد شرکت  MSI در طراحی پره‏های فن باعث بهبود جریان هوا به میزان  20%نسبت به طراحی متداول شده است و دارای ویژگی‏ها زیر میباشد:

- Arched Edge

لبه قوسی، زاویه مسیر )جهت(جریان هوا را افزایش داده، در نتیجه سطح بیشتری از کارت گرافیکی را پوشش می‏دهد.

- Round Edge

لبه گرد، نویز و صدای مربوط به حرکت جریان هوا را کاهش می ‏دهد.

- Gloss Coating

پوشش براق در سطح پره های فن، مقاومت هوا را کاهش می‏ دهد.

- Small Arc

پره ‏های کوچک، جریان هوای بیشتری تولید کرده و عملکرد کولینگ بهتری ارائه می‏دهد.

- Groove

شیار روی پره های فن، محدوده جریان هوا را گسترش داده و این اطمینان را ایجاد می‏کند که  نقاط حساس کارت گرافیکی خنک شده اند.

 

Dust Removal Technology:

چرخش فن ها به مدت 30 ثانیه در جهت مخالف، هنگام روشن کردن سیستم، باعث دفع گرد و غبار انباشته شده بروی هیت سینک (Heat Sink) کارت گرافیکی می‏ شود. این امر همچنین باعث بهبود کارایی خنک کننده می‏ گردد.

Smart Temp Sensor Technology:

با افزایش دمای محیط، رنگ پره‏های فنها به صورت خودکار از آبی به سفید تغییر می‏یابند تا کارکرد در دمای بالا را هشدار دهند.

پی نوشت:

Dust Removal Technologyو  Smart Temp Sensor Technology در حال حاضر تنها بروی کارت گرافیکی GTX580 Lightning Xtreme Edition بکار رفته‏ اند.

 

 

 
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389