عرضه سه APU جدید از سوی شرکت AMD

عرضه سه APU جدید از سوی شرکت AMD تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۰/۰۷/۱۰

شرکت AMD  از سه APU جدید پرده برداری کرد. هر سه محصول جدید از پلتفورم Brazos  بوده و برای استفاده در نوت بوک‏های کم مصرف و تبلتها طراحی شدهاند. شباهت دیگر این سه محصول به یکدیگر دو هستهای بودن آن ها است. دو مورد از این پردازنده‏ها از سری E میباشند که پیشتر E-350 از این سری عرضه شده بود.

 AMD E-450قویترین این APUها میباشد و جایگزین  E-350 به عنوان سریعترین  APU  نسل BobCat‏ها خواهد بود. این پردازنده مجهز به دو هسته پردازشی با فرکانس 1.65GHz می‏باشد (لازم به ذکر است E-350 دارای دو هسته  1.6GHz بود.) که با فعال شدن فناوری Turbo Coreسرعت آن بیش از این نیز افزایش می‏ یابد. تراشه گرافیکی موجود بر روی این مدل  AMD Radeon HD 6320  با 80 هسته می‏باشد. فرکانس کاری این هسته 508MHz  بوده که فناوری Turbo Coreمی‏ تواند آن را تا  600MHz افزایش دهد.

محصول دیگر  E-300  نام دارد. این APU دارای دو هسته پردازشی با فرکانس  1.3GHz  بوده و تراشه گرافیکی 80 هسته‏ای آن  AMD Radeon HD 6310 است که فرکانس کاری هسته گرافیکی آن 488MHz می‏ باشد. شایان ذکر است که این  محصول از فناوری Turbo Coreپشتیبانی نمی کند. مصرف هر دوی این APUها 18 وات اعلام شده است.

کمپانی   AMD یک سری جدید را نیز معرفی کرده است. سری جدید که سری C نام دارد شامل APU‏هایی با مصرف انرژی بسیار پایین خواهند بود. اولین عضو این سری جدید C-60  نام دارد که به دو هسته پردازشی با فرکانس 1.33GHZ)1.GHZ با فعال شدن فناوری Turbo Core) و تراشه گرافیکی 80 هسته ای AMD Radeon HD 6290 با فرکانس کاری 276MHz مجهز است. فعال شدن فناوری Turbo Core بر روی GPU باعث افزایش سرعت هسته آن تا فرکانس 400MHz می شود.مصرف انرژی این مدل فقط 9 وات اعلام شده است.

لازم به ذکر است تراشه های گرافیکی هر سه APUتوانایی پشتیبانی از Direct X 11را داشته و خروجیهای تصویر با کیفیت HDMI و Display Portرا علاوه بر  DVIو VGAپشتیبانی می‏ کنند.

 

 

 
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389