عرضه نخستین پردازنده Athlon بر روی سوکت FM1

عرضه نخستین پردازنده Athlon بر روی سوکت FM1 تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۰/۰۷/۲۵

شرکت AMD محصول دیگری را برای سوکت جدید  FM1 معرفی کرد. این محصول تفاوت عمده ای با سایر محصولات سوکت FM1 دارد. محصول جدید AMD یک APU  نیست و این بار یک پردازنده CPUعادی برای این سوکت معرفی شده است و این بدان معنی است که با نصب این پردازنده بر روی مادربورد دارای سوکت FM1  خود، دیگر دارای تراشه گرافیکی نخواهید بود. می‏توان اینگونه بیان کرد که این پردازنده از حذف تراشه گرافیکی موجود بر روی یک APU چهار هسته‏ای حاصل شده است.

همان‏گونه که از نامAthlon X4 631  بر می ‏آید، این پردازنده دارای چهار هسته پردازشی میباشد. چهار هسته‏ی این پردازنده در فرکانس   2.6 GHz  فعالیت می‏کنند. این پردازنده بطور کلی پردازنده گرافیکی بر روی خود ندارد.

پردازنده فوق، دارای کنترل کننده حافظه دو کاناله  DDR3 وکنترل کننده PCI Express  نسخه 2 نیز در آن وجود دارد ولی از فناوری Turbo Coreدر این پردازنده اثری نیست.

حافظه نهان این پردازنده 4 مگابایت می ‏باشد. تقسیم بندی این میزان حافظه بدین گونه است که هر هسته این پردازنده از یک مگابایت حافظه سطح دو برخوردار بوده و مطابق معمول پردازنده‏های خانواده Athlon، از هر گونه حافظه نهان سطح سه ( L3 Cache) بی بهره می‏ باشد.

مصرف این پردازنده از سوی شرکت AMD حدود 100 وات گزارش شده که 5 وات بیشتر از خانواده Athlon سوکت AM3 می‏باشد. ولی با توجه به اینکه کنترل کننده PCI Express نیز به داخل پردازنده منتقل شده است، می‏توان از این افزایش 5 واتی صرف نظر کرد.

هنوز در مورد فناوری ساخت این پردازنده اطلاعی در دسترس نیست و نمی‏توان با اطمینان از 32  نانومتری بودن آن سخن به میان آورد. شرکتAMD  مطابق معمول سیاست محصولات خوش قیمت خود را در مورد این محصول نیز اعمال کرده و این پردازنده را با قیمتی بسیار پایین ارائه خواهد کرد.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389