AMD پردازنده‏های جدید را FX معرفی کرد /zoomit

AMD پردازنده‏های جدید را FX معرفی کرد /zoomit تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۰/۰۸/۱۷

رقابت اینتل و ای ام دی در تولید پردازنده از سال‏ها پیش آغاز شده است و همواره این دو تولید کننده اهمیت ویژه‏ای برای علاقمندان بازی داشته‏اند.

در طی سال‏های اخیر پردازنده‏های تولیدی AMD همواره قیمت مناسب‏تری در رنج متوسط پردازنده‏ها (از نظر بازده و قدرت) داشته و Intel نیز همواره عنوان قوی‏ترین CPU‎های دنیا را در دست داشته است. در واقع AMD بازار پردازنده‏های ارزان قیمت را در دست داشته و اینتل نیز بازار پردازنده‏های قدرتمند و گران قیمت را از آن خود کرده است.  AMD در نمایشگاه  E3  نسل جدید پردازنده‏های خود را در سری FXمعرفی کرده است. پردازنده‏های AMDدر بسیاری از کارهای روزمره و اجرای اکثر بازی‏ها بهترین گزینه هستند چون بازده قابل قبولی داشته و قیمت آنها نیز بسیار ارزان تر از معادل تولیدی  Intel است. اما در بازه پردازنده‏های قدرتمند (High-End) که برای امور بسیار حرفه‏ایی و یا اجرای بازی‏های بسیار سنگین استفاده می‏شوند، Intelمعمولا تنها گزینه است. سال‏ها پیش AMDپردازنده‏های high-endخود را در سری FXوارد بازار می کرد و حالا پس از گذشت چند سال این شرکت قصد دارد مجددا سری FXرا احیا کند. پردازنده‏های سری  FX  مناسب اجرای بازی‏های سنگین کامپیوتری و نرم افزارهای حرفه‏ایی خاص خواهند بود. اولین پردازنده‏های سری FX  با نام Scorpius  به همراه سری ۹تراشه‏های مادربرد و کارت گرافیک‏های سری  Radeon HD 6000عرضه خواهند شد.

پردازنده های سری  FX با 8 هسته Unlocked تولید خواهند شد. هسته‏های  Unlock این پردازنده‏ها باعث می‏شود به راحتی اورکلاک شوند. این اقدام یکی از تلاش‏های دیگر AMD  برای  جدی‏تر کردن رقابت با اینتل در بازار پردازنده‏های  high-end  است  AMD همچنین اعلام کرده که با برخی از کمپانی‏های مطرح تولید کننده بازی وارد مذاکره شده است تا بازی‏های جدید را با پشتیبانی از فناوری‏های HD3D، Eyfinity و پشتیبانی از دو کارت گرافیک بسازند.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389