اخباری در خصوص کارت های گرافیکی جدید AMD

اخباری در خصوص کارت های گرافیکی جدید AMD تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۰/۱۰/۰۵

شرکتAMD     قصد دارد کارت‏های گرافیکی سری Radeon HD 7000خود را در اوایل سال 2012 روانه بازار کند. بسیاری از کاربران تصمیم دارند چند ماهی تا عرضه این کارت‏های گرافیکی منتظر بمانند و کارت جدید خود را از این سری انتخاب نمایند. اما AMD قصد ندارد تراشه‏های گرافیکی جدیدی را به عنوان Radeon HD  7000 روانه بازار کند.

بنابر اخبار منتشر شده تمامی کارت‏ های گرافیکی رده پایین تا متوسط این سری مبتنی بر تراشه های مشابه از سری    Radeon HD 6000خواهند بود. تنها احتمال مثبت موجود، پشتیبانی کارت‏های گرافیکی سری جدید از استاندارد PCI Express 3 می باشد.

تنها تراشه‏ گرافیکی که در این سری معرفی خواهد شد، تراشه‏ ای با نام رمز    Tahitiمیباشد. کارت‏ گرافیکی مبتنی بر این تراشه به احتمال زیاد Radeon HD 7970 نام خواهد گرفت. در مورد کارایی این تراشه و مقایسه کارایی آن با Radeon HD 6970 اطلاعی در دسترس نیست.

گفته می شود شرکت AMD با همکاری شرکت Rambus، قصد دارد کارت‏ گرافیکی مبتنی بر تراشه جدید را به حافظه ‏های     XDRمجهز کند. این حافظه‏ها کارایی بالاتری نسبت به حافظه‏های DDR و GDDR دارند و  Rambus  در تلاش است این حافظه‏ ها را جایگزین حافظه‏های DDRای کند که سال‏های زیادی است بازار حافظه‏ ها را در دست گرفته‏ اند. احتمالا نسخه ارزان قیمت‏تری از این کارت با حافظه‏های GDDR 5 نیز عرضه خواهد شد.

 

برای خنک‏ کنندگی کارت‏های گرافیکی مبتنی بر     Tahiti، AMDروش جدیدی را به کار خواهد بست. فناوری جدید که بر استفاده از مایع در Heatsink مبتنی است، توسط شرکت Vapro طراحی شده است. استفاده از این روش مقاومت گرمایی را کاهش داده و انتقال حرارت را افزایش می دهد.

 
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389