عرضه پردازنده های Ivybridge-E در اواخر سال 2012

عرضه پردازنده های Ivybridge-E در اواخر سال 2012 تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۰/۱۱/۲۳

در حالی که هنوز چند زمانی از عرضه پردازندههای    Sandy Bridge-Eبه عنوان قویترین پردازندههای کامپیوترهای رو میزی از سوی شرکت اینتل نمی‏گذرد، به نظر می‏رسد جایگزین این پردازندهها در حال حاضر در این شرکت در حال شکل‏گیری میباشند. این پردازنده‏ها که از سوی این شرکت Ivy Bridge-E نامگذاری شده‏اند، در اواخر سال 2012 میلادی یعنی تقریبا یک سال دیگر وارد بازار خواهند شد.

با این حال این خبر جالب‏ترین قسمت داستان نیست. بنابر گزارش منابع خبری و اسناد لو رفته از شرکت اینتل، این پردازنده‏ها با سوکت 2011 سازگار بوده و قابل نصب بر روی مادربوردهای مبتنی بر چیپست Intel X79خواهند بود.

انتشار این خبر باعث تمایل هر چه بیشتر کاربران به خرید مادربوردهای مبتنی بر X79 خواهد شد، زیرا انتشار این خبر عمر حداقل دو ساله این مادبوردها (به معنای ارائه پردازندههای جدیدتر برای آنها) را تضمین می‏کند. پیشتر اخباری مبنی بر سازگاری پردازنده‏های ضعیف‏تر   Ivy Bridgeبا سوکت 1155 منتشر شده بود و با این اوصاف بنظر می‏رسد  Ivy Bridge-E و    Ivy Bridgeجانشینان Sandy Bridge-E و Sandy Bridge خواهند بود و برای ارتقا به این پردازنده‏ها نیازی به ارتقا مادربورد نخواهد بود و یک به روزرسانی ساده بایوس مادربورد برای پشتیبانی مادربوردهای قدیمی با Ivy Bridge‏ها کافی خواهد بود.

لازم به ذکر است Ivy Bridge‏ها تفاوت ساختاری آنچنانی با Sandy Bridgeها نخواهند داشت و صرفا با ارتقا فناوری ساخت به 22 نانومتر می‏توانیم شاهد اضافه شدن برخی امکانات اضافی و احتمالا تعداد هسته‏ها نسبت به Sandy Bridge‏ها باشیم.

اولین پردازنده‏های Ivy Bridgeاحتمالا در اواسط سال 2012 روانه بازار خواهند شد و برای پردازنده‏های Ivy Bridge-Eباید چند ماه دیگر صبر کرد.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389