کارتهای گرافیک سری HD7900 به ایران رسید /سخت افزار

کارتهای گرافیک سری HD7900 به ایران رسید /سخت افزار تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۰/۱۲/۱۶

دوشنبه هشتم اسفند ماه امسال روزی بود که شرکت ماتریس (نماینده رسمی محصولات msiدر ایران) از ورود کارت‌های گرافیک HD 7970 و HD7950 به ایران خبر دادند. هر دو مدلی که قرار است به زودی در پشت ویترین مغازه‌ها قرار گیرد طبق نمونه استاندارد معرفی شده توسط AMD، ساخته شده‌اند و در آینده نیز شاهد عرضه مدل‌های با طراحی مخصوص msi(سری Lightning) خواهیم بود. خروجی‎های تصویری این کارت‎گرافیک نیز همانند نمونه استاندارد شامل یک خروجی DVI، دو خروجی mini DisplayPort و یک خروجی    HDMIمی‎شود (با امکان پشتیبانی از Eyefinity). برق مورد نیاز کارت‎گرافیک توسط یک اتصال شش پین و یک اتصال هشت پین تامین شده و برای استفاده از آن نیز به یک منبع تغذیه 500 واتی نیاز است.

مراسم معرفی این سری از کارت‌های‏گرافیک در دفتر مرکزی شرکت ماتریس و با حضور جمعی از خبرنگاران، مسئولان فنی و تیم اورکلاک شرکت ماتریس صورت گرفت. برای نمایش عملی کارایی کارت‏گرافیک HD 7970که در سالن کنفرانس دیده می‌شد نیز سیستمی شامل مادربورد Big Bang  Xpower  II به  همراه پردازنده IntelCore i7 3930K (اورکلاک شده تا فرکانس 4500 مگاهرتز) و هشت گیگابایت حافظه DDR3-1866 (به صورت چهار کاناله) در نظر گرفته شده بود.

توان مصرفی کم، استفاده از قطعات با کیفیت در ساخت کارت‌های‏گرافیک  msi و استفاده از فناوری ساخت 28 نانومتری در ساخت ترانزیستورهای پردازنده گرافیکی باعث شده تا خنک‏ کننده استاندارد نصب شده بر روی آن بتواند در زمان اورکلاک به سادگی از پس دفع گرمای کارت‏گرافیک برآید. تیم اورکلاک ماتریس نیز توانست با افزایش ولتاژ پردازنده گرافیکی (حدود 0.05 ولت) فرکانس هسته گرافیکی را به 1250 مگاهرتز برسانند (فرکانس موثر حافظه روی 6000 مگاهرتز تنظیم شده است). در نهایت تمامی این عوامل در کنار یکدیگر توانستند امتیاز 10262 را در تست Performance نرم افزار 3D Mark 11 کسب نمایند.

همچنین بعد از این کنفرانس فرصتی پیدا کردیم تا یک تست نیز خودمان بر روی این سیستم اجرای کنیم و ما هم به سراغ بازی    Metro 2033رفتیم. با فعال سازی تمامی گزینه‌های گرافیکی (به جز PhysXو DOF) این کارت‌گرافیک توانست حداکثر 124.27 فریم در ثانیه و متوسط 45.5 فریم در ثانیه را کسب نماید.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389