معرفی کارت های گرافیک Power Edition – بخش اول

معرفی کارت های گرافیک Power Edition – بخش اول تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۱/۰۴/۱۸

سه کارت گرافیک جدید از سری Power Edition توسط شرکت msi، یکی از  برترین تولیدکنندگان کارت‌های گرافیک معرفی شد. این کارتهای گرافیک مبتنی بر تراشه‌های گرافیکی سری    AMD Radeon HD 7000نسبت به مدل‌های مرجع اورکلاک شده، و مدار تغذیه و خنک‌کننده آن‌ها نیز تقویت شده است. این کارتهای گرافیک هر چند امکاناتی بالایی نظیر سری‌های قدرتمند HAWKو Lightning ندارند لذا عملکرد بهتری نسبت به مدل‌های مرجع داشته و می توانند برای شکستن رکوردهای اورکلاک مورد استفاده قرار بگیرند.

کارت‌های گرافیک معرفی شده  Radeon HD 7850 Power Edition 2GD5D5/OC، Radeon HD 7770 Power Edition 1GD5D5/OC  وRadeon HD 7750 Power Edition 2GD5D5/OC نام دارند. به بررسی مشخصات این سه مدل خواهیم پرداخت :

مدل قویتر R7850 Power Edition مبتنی بر تراشه گرافیکی Pitcairn Pro بوده و دارای 1024 پردازنده جریانی و 2 گیگابایت حافظه GDDR5 با فرکانس 4800 MHz می‌باشد. رابطه گرافیکی این تراشه 28 نانومتری 256 بیتی و فرکانس هسته در این کارت گرافیک از 860MHz در مدل مرجع به 950 MHz افزایش یافته است. این کارت گرافیکی دارای مصرف توان کمتر از 127 وات و یک خروجی تصویر DVI، یک خروجی  HDMI و دو خروجی mini Display Port می‌باشد.

این کارت گرافیک از فناوری   AMD CrossFireپشتیبانی کرده و می‌تواند با یک کارت گرافیک هم نوع دیگر ترکیب شود.

کارت گرافیک دوم یک مدل تقویت شده بر پایه    Radeon HD 7770می‌باشد. این کارت گرافیک مبتنی بر تراشه گرافیکی Verde XT بوده و دارای 640 پردازنده جریانی و یک گیگابایت حافظه   GDDR5با فرکانس   4500 MHz است. این تراشه گرافیکی رابط حافظه 128 بیتی دارد. فرکانس هسته این کارت گرافیک از 1000   MHz به 1100MHzافزایش یافته است. مصرف توان این کارت گرافیکی در حدود 80 وات و دارای یک خروجی تصویر DVI، یک خروجی HDMI و یک خروجی Display Port می‌باشد.

این محصول نیز در حالت CrossFire توانایی ترکیب با یک کارت گرافیکی هم نوع خود را دارد. این کارت گرافیک دارای طول 233 میلی‌متر بوده و از لحاظ ابعادی نسبت به مدل R7850 بزرگتر است.

 

 

کارت گرافیک سوم Radeon HD 7750 Power Edition 2GD5D5/OC نام دارد. همانگونه که از نام این محصول برمی‌آید این کارت گرافیک دارای یک گیگابایت حافظه   GDDR5و فرکانس حافظه این محصول  4500 MHz است. تعداد پردازنده‌های جریانی این محصول از 640 واحد موجود بر روی Radeon HD 7770به 512 واحد کاهش یافته است. رابط حافظه بدون تغییر و 128 بیتی می‌باشد. مصرف توان این کارت گرافیکی در حدود 75 وات بوده و دارای یک خروجی تصویر DVI، یک خروجی HDMI و یک خروجی  Display Port است.

بر خلاف دو مدل ارائه شده دیگر، این کارت گرافیک از فناوری AMD CrossFire پشتیبانی نکرده و قابلیت ترکیب با کارت گرافیک دیگری را ندارد.

هر سه محصول ارائه شده دارای رابط PCI Express 3 بوده و از فناوری‌های  Microsoft Direct X 11، Open GL 4.2، Eyefinity، AVIVO HD، Power Play  و HDCPپشتیبانی می‌کنند. اینک به بیان ویژگی‌های خاص سری Power Edition خواهیم پرداخت.

معماری قدرتمند Power Editionجهت افزایش ظرفیت اورکلاک

کارت‌های گرافیک Power Edition ارائه شده در سری   Radeon HD 7000دارای مدار تغذیه تقویت شده نسبت به مدل مرجع بوده و تعداد فازهای مدار تغذیه و قطعات بکار رفته تقویت شده است. مدار تغذیه قویتر موجب افزایش ظرفیت توان قابل ارائه به GPU و پایداری بیشتر در هنگام فشارهای سنگین در حالت اورکلاک می‌شود.

در اورکلاک حرفه‌ ای جهت استفاده از نهایت توان کارت‌گرافیک با خنک‌کننده‌های حرفه‌ای، مدار تغذیه از جمله عوامل مهم محدود کننده ظرفیت اورکلاک می‌باشد.

اورکلاکرها می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار MSI Afterburner ولتاژهای GPU، Memory و VDDCIرا افزایش داده و مقدار آنها را با استفاده از همین نرم‌افزار رویت کنند. بنابر ادعای شرکت msi، کارتهای گرافیک این سری توانسته‌اند تا 45% نسبت به حالت پیش فرض اورکلاک شوند.

 

 

 

 

 
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389