معرفی کارت های گرافیک Power Edition – بخش دوم

معرفی کارت های گرافیک Power Edition – بخش دوم تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۱/۰۴/۱۸

استفاده از قطعات با کیفیت منطبق با استاندارد Military Class III

این سری از کارت‌های گرافیکی شرکت msi دارای قطعات با کیفیت منطبق بر استاندارد Military Class III هستند. قطعات الکترونیکی استفاده شده بر روی این کارت‌های گرافیک توانسته‌اند پس از پشت سر گذاشتن تست‌های سخت در آزمایشگاه‌های بی‌طرف، استاندارد نظامی Mil-Std-810G را کسب کنند. استفاده از این قطعات موجب پایداری و طول عمر بیشتر محسوب می‌گردد.

از جمله این قطعات می‌توان به خازن‌های Hi-c Cap اشاره کرد. این خازن‌ها که دارای هسته‌ای از جنس فلز تانتالوم می‌باشند نسبت به خازن‌های عادی هشت برابر عمر بیشتر و دارای بازده انرژی بالاتر بوده و جریان پایداری ارائه می‌دهند.

سایر خازن‌های استفاده شده بر روی این کارت‌های گرافیک از نوع جامد بوده و دارای طول عمر 10 سال می‌باشند. چوک‌های به کار رفته در ساخت این محصولات از نوع Super Ferrite Choke یا SFC بوده که می‌توانند 30% جریان بیشتر نسبت به چوک‌های عادی ارائه دهند.

خنک کننده قدرتمند Twin Frozer IV

کارت‌گرافیک Radeon HD 7850 Power Edition بر خلاف دو محصول دیگر به نسخه چهارم خنک‌کننده پر قدرت Twin Frozrمجهز است. این خنک کننده دارای دو فن PWM با قطر هشت سانتی‌متر می‌باشد. در ساخت این فناوری‌ها از فناوری   Propeller Bladeاستفاده شده است. شکل خاص پره‌های این فناوری‌ها موجب افزایش 20% حجم هوای جا به جا شده توسط آنها می‌گردد. هسته خنک‌کننده   Twin Frozr IVاز جنس مس بوده که جهت انتفال حرارت هر چه بهتر دارای روکشی از جنس فلز نیکل است.

این خنک‌کننده پرقدرت به فناوری Dust Remove شرکت    msiنیز مجهز می‌باشد. پس از مدتی استفاده از کارت‌گرافیک، ذرات گرد و غبار بر روی خنک‌کننده انباشته شده و نرخ انتقال حرارت را کاهش می‌دهند. استفاده از این فناوری باعث می‌شود در هنگام شروع به کار سیستم فناوری‌های استفاده شده در خنک کننده Twin Frozr به مدت 30 ثانیه در جهت عکس چرخش کرده و این ذرات گرد و غبار را از میان پره‌های سیستم خنک‌کننده خارج کنند. بدین ترتیب کارایی سیستم خنک‌کننده با گذشت زمان افت پیدا نمی‌کند. این محصول نسبت به طراحی مرجع خود 22 درجه خنک‌تر بوده و صدای کمتری نیز تولید می‌کند.

برای نخستین بار : قابلیت Trans Thermal

شرکت  msiدر ابداعی دیگر کارت‌های گرافیک  R7770 Power Edition و  R7750 Power را به قابلیت جدیدی به نام Trans Thermalمجهز کرده است. این فناوری باعث می‌شود کاربران بتوانند خنک‌کننده استفاده شده بر روی کارت‌گرافیک خود را مطابق سلیقه خود تغییر داده و کارایی آن را افزایش دهند. همچون خنک‌کننده Twin Frozr IV، خنک‌کننده استفاده شده در این دو محصول نیز به فناوری‌های Dust Removeو Propeller Bladeجهت افزایش بازدهی سیستم مجهز می باشند.

کاربران کارت گرافیک R7750 Power Edition می‌توانند یک فن اضافی بر روی فن موجود در سیستم خنک‌کننده اضافه کنند. این کار موجب افزایش گردش هوا شده و باعث کاهش دمای کارت گرافیک می‌شود.

قسمت بالای خنک‌کننده کارت‌گرافیک R7770 Power Edition قابلیت انتقال داشته و می‌تواند به سمت راست کارت‌گرافیک منتقل شود. در این حالت فضای اضافی جهت نصب یک فن دیگر بر روی کارت پدید می‌آید. نصب فن دوم خنک‌کننده این کارت‌گرافیک را مشابه خنک‌کننده Twin Frozrبه حالت Dual Fan تبدیل کرده و گردش هوا را دو برابر کند. این حالت کارایی سیستم خنک‌کننده را به طرز چشم‌گیری افزایش می‌دهد. این فن اضافی همچون کارت‌گرافیک R7750 Power Edition می‌تواند بر روی فن اول نیز قرار گیرد که در این حالت افزایش کارایی به اندازه حالت Dual Fan نخواهد بود.

شرکت msiبه همراه این دو کارت‌گرافیک یک فن اضافی به همراه لوازم مورد نیاز جهت نصب آن را عرضه نموده است.

بنابر بررسی سایت معتبر  Tweak Townدمای این کارت حتی در حالت اورکلاک شده به فرکانس هسته 1180 MHzاز 55 درجه فراتر نرفته و این در حالی است که طراحی مرجع این کارت‌گرافیک در حالت عادی و بدون اورکلاک دمای 60 درجه دارد.

http://www.tweaktown.com/reviews/4669/msi_radeon_hd_7770_power_edition_1gb_overclocked_video_card_review/index1.html
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389