کارت گرافیک Radeon HD7870 Hawk شرکت MSI

کارت گرافیک Radeon HD7870 Hawk شرکت MSI تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۱/۰۵/۰۳

در میان کارت‌های گرافیک Radeon، کارت‌های گرافیک سری   Radeon HD 7800با توجه به قیمت و کارایی مناسب خود، دارای محبوبیت بالایی بوده و آمار فروش بالایی دارند. شرکت msi، کارت‌گرافیک جدید خود از سری HAWK، مبتنی بر تراشه گرافیکی Radeon HD 7870 را معرفی کرد. این کارت‌گرافیک از لحاظ تکنولوژی‌های به کار رفته شباهت زیادی به کارت‌گرافیکی پر قدرت   Radeon HD7970 Lightning msiدارد.

کارت‌گرافیک Radeon HD7870 مبتنی بر تراشه‌گرافیکی موسوم به Pitcairn XTشرکت AMD می‌باشد. این تراشه گرافیکی 28 نانومتری دارای 20 Compute Unit شامل 1280 پردازنده جریانی، 80 واحد TMUو 32 ROP است. این کارت‌گرافیک دارای 2GBحافظه گرافیکی GDDR5 با فرکانس موثر 4.8 GHz می‌باشد که برای اجرای بازی‌های رایانه‌ای با وضوح تصویر بالا مناسب است. رابط حافظه این تراشه‌گرافیکی 256 بیتی می‌باشد که موجب پهنای باند حافظه گرافیکی 153.6 GBبرای این محصول می‌شود. لازم به ذکر است این تراشه دارای 2.8 میلیارد ترانزیستوز می‌باشد.

سرعت هسته کارت‌گرافیک Radeon HD 7870 در حالت پیش فرض برابر 1GHzاست. کارت‌گرافیک Radeon HD 7870 Hawk نسبت به فرکانس مرجع اورکلاک شده و دارای فرکانس هسته 1100MHzمی‌باشد. با این میزان اورکلاک این کارت گرافیک توانسته است کارایی بسیار نزدیکی به کارت‌گرافیک Radeon HD    7950 از خود به نمایش گذاشته و در برخی تست‌ها حتی رقیب قدرتمند و گران‌قیمت خود را پشت‌سر گذاشته است.

این کارت‌گرافیک عضو خانواده HAWK دارای امکانات خاصی بوده که آن را به عنوان برترین کارت‌گرافیک Radeon HD7870 در میان تمامی برندها معرفی می‌کند. از جمله این امکانات می‌توان به خنک‌کننده پرقدرت Twin Frozr IV که موجب کارکرد خنک‌تر و کم صداتر کارت‌گرافیک می‌شود و قطعات Military Class III که موجب پایداری و طول عمر بالای کارت‌گرافیک می‌شود اشاره کرد. همانند سایر کارت‌های گرافیک خانواده HAWK شرکت msi، این محصول نیز دارای امکانات خاص اورکلاکینگ بوده که این کارت را قادر به شکستن رکوردهای اورکلاک می‌سازد.

لازم به ذکر است مصرف توان این کارت در حالت بیکاری 10 وات، در حالت خاموش شدن صفحه نمایش 3 وات و در حالت فشار کامل کمتر از 175 وات می‌باشد. برای استفاده از این کارت‌گرافیک حداقل به یک منبع تغذیه 550 واتی نیاز است. برق مورد نیاز این کارت گرافیک نیز توسط دو کابل 6 پین تامین می‌شود.

خنک کننده قدرتمند Twin Frozer IV

همانند R7970 Lightning، کارت‌گرافیک R7870 HAWKبه خنک‌کننده پرقدرت Twin Frozr IVشرکت msi مجهز می‌باشد. این خنک‌کننده به دو فن پر قدرت 8 سانتی‌متری با فناوری Propeller Blade مجهز بوده که با توجه به طراحی خاص شکل پره‌های آن، میزان گردش هوا را تا 20% افزایش می‌دهند. علاوه بر سه Heat Pipeعادی، این خنک‌کننده دارای دو    Super Pipeهشت میلیمتری جهت انتقال حرارت از سطح تراشه‌گرافیکی   Pitcairn XTبه پره‌ها می‌باشد.

خنک‌کننده Twin Frozr IVاستفاده شده در این محصول به فناوری Dust Removal مجهز است. استفاده از این فناوری باعث عدم کاهش بازدهی خنک‌کننده در استفاده‌های طولانی می‌شود. در طول زمان استفاده از کارت‌گرافیک، ذرات گرد و غبار به داخل پره‌های خنک‌کننده نفوذ کرده و موجب کاهش سطح و ضریب انتقال حرارت می‌شوند. فناوری Dust Removal شرکت msi باعث می‌شود به هنگام شروع به کار سیستم، فناوری‌های موجود بر روی خنک‌کننده Twin Frozr IVبه مدت 40 ثانیه در جهت عکس کار کرده و ذرات گرد و غبار را از میان پره‌ها خارج کنند. این کار در دراز مدت موجب حفظ بازده سیستم خنک‌کننده می‌شود.

علاوه بر خنک‌کننده Twin Frozr IV، شرکت msiیک عدد   Heat Sinkبر روی کارت‌گرافیک قرار داده است که با پوشش دادن سطح چیپ‌های حافظه و سیستم توان، باعث فعالیت خنک‌تر این قسمت‌ها شده و طول عمر و قابلیت اورکلاک را افزایش می‌دهد. در پشت کارت‌گرافیک نیز Heat Sinkدیگری قرار گرفته است که موجب محافظت از آن در مقابل ضربه نیز می شود.

در نتیجه استفاده از این فناوری‌ها، کارت‌گرافیک   Radeon HD 7870 HAWKنسبت به طراحی مرجع این کارت‌گرافیک 15 درجه سانتی‌گراد خنک‌تر بوده و 5.7 دسی‌بل صدای کمتری تولید می‌کند. رنگ‌بندی زیبای آبی و مشکی خنک‌کننده Twin Frozr IVنیز باعث ظاهر بسیار زیبای این کارت‌گرافیک می‌شود.

 
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389