معرفی کارت گرافیک N670 Power Edition

معرفی کارت گرافیک N670 Power Edition تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۱/۰۷/۰۶

معرفی کارت گرافیک N670 Power Editionاز سوی شرکت msi

شرکت msi، کارت گرافیک جدید خود از خانواده  Power Editionرا مبتنی بر GeForce GTX 670معرفی کرد. این کارت گرافیک نسبت به مدل مرجع تقویت شده و توانایی اورکلاک بالاتر و دمای کاری پایین‌تری دارد.

این کارت گرافیک به تراشه گرافیکی 28 نانومتری   GK104شرکت nVIDIA مجهز است که دارای 3540 میلیون ترانزیستور، 1344 هسته کودا و 32 واحد ROP می‌باشد. کنترل کننده حافظه این محصول 256 بیتی بوده و دارای دو گیگابایت حافظه سریع GDDR5با فرکانس موثر  6008MHz است. مجموع پهنای باند حافظه این کارت‌گرافیک 192 گیگابایت بر ثانیه می‌باشد.

شرکت msiدو نسخه متفاوت از این کارت‌گرافیکی را عرضه نمود. در مدل اول فرکانس هسته مشابه مدل مرجع این محصول و برابر  915MHz است که در حالت Turboبه  980MHz به طور خودکار افزایش می‌یابد. مدل دیگر که N670 PE 2GD5/OC نام دارد دارای فرکانس هسته بالاتری می‌باشد. فرکانس هسته در این مدل برابر 1019MHzبوده که به طور خودکار تا  1079MHz قابل افزایش است.

کارت گرافیک   N670 Power Editionدارای رابط PCI Express 3 بوده و از فناوری‌های Microsoft Direct X 11، Open GL 4.2، 3D Vision،  Cudaو Physxپشتیبانی می‌کند و در حالت   SLIمی‌تواند با دو کارت گرافیک هم نوع دیگر (3Way Sli) ترکیب شود. این کارت گرافیک دارای چهار خروجی تصویر متفاوت DVI-I، DVI-D، HDMIو   Display Portاست. نهایت وضوح تصویر پشتیبانی شده 2560x1600 پیکسل می‌باشد.

معماری قدرتمند Power Edition

کارت گرافیک N670 Power Edition دارای مدار تغذیه تقویت شده نسبت به مدل مرجع بوده و تعداد فازهای مدار تغذیه و قطعات به کار رفته تقویت شده است. مدار تغذیه قوی‌تر موجب افزایش ظرفیت توان قابل ارائه به GPU و پایداری بیشتر در هنگام فشارهای سنگین در حالت اورکلاک می‌شود. این مدار تغذیه می‌تواند 25% جریان بیشتری را نسبت به مدل مرجع در اختیار هسته  GK104 قرار دهد.

کاربران می‌توانند با استفاده از آخرین نسخه نرم‌افزار MSI Afterburner که به همراه این محصول عرضه می‌شود نسبت به اورکلاک کارت گرافیک اقدام کنند. این نرم‌افزار می‌تواند فرکانس هسته، فرکانس حافظه، ولتاژ هسته، ولتاژ حافظه، ولتاژ  PLL و دور فن را تغییر دهد. این کارت گرافیک دارای توانایی اورکلاک بالایی به میزان 22.5% با استفاده از خنک‌کننده  Twin Frozr IV است.

خنک‌کننده پر قدرت Twin Frozer IV

کارت گرافیک N670 Power Edition به نسخه چهارم خنک‍کننده پر قدرت Twin Frozrمجهز است. این خنک‌کننده دارای دو فن  PWM با قطر هشت سانتی‌متر می‌باشد. در ساخت این فناوری‌ها از فناوری Propeller Bladeاستفاده شده است. شکل خاص پره های این فن ها موجب افزایش 20% حجم هوای جابجا شده توسط آنها می‌گردد. هسته خنک‌کننده Twin Frozr IV از جنس مس بوده که جهت انتفال حرارت هر چه بهتر دارای روکشی از جنس فلز نیکل می‌باشد. در طراحی این خنک‌کننده از Heat Pipe‌های ضخیم‌تر موسوم به Super Pipe بهره گرفته شده است که حرارت بیشتری در واحد زمان را از هسته به پره‌ها انتقال می‌دهند.

این خنک‌کننده پرقدرت به فناوری Dust Remove شرکت msiنیز مجهز می‌باشد. استفاده از این فناوری باعث می‌شود در هنگام شروع به کار سیستم فناوری‌های استفاده شده در خنک‌کننده Twin Frozr IVبه مدت 30 ثانیه در جهت عکس چرخش کرده و ذرات گرد و غبار را از میان پره‌های سیستم خنک‌کننده خارج کنند. بدین ترتیب کارایی سیستم خنک‌کننده با گذشت زمان و بر اثر تجمع گرد و غبار افت پیدا نمی‌کند. این محصول نسبت به طراحی مرجع خود 22 درجه خنک‌تر بوده و  11.7دسی بل صدای کمتری تولید می‌کند.

استفاده از قطعات Military Class III

 

استفاده از قطعات الکترونیکی با کیفیت که دارای استاندارد Military Class III هستند، تضمین کننده کیفیت و طول عمر بالای این کارت گرافیکی می‌باشد. قطعات الکترونیکی استفاده شده بر روی این کارت‌گرافیک توانسته‌اند پس از پشت سر گذاشتن تست‌های متفاوت استاندارد نظامی Mil-Std-810G را کسب کنند.

از جمله این قطعات می‌توان به خازن‌های Hi-c Capاشاره کرد. این خازن‌ها که دارای هسته‌ای از جنس فلز تانتالوم می‌باشند نسبت به خازن‌های عادی هشت برابر بیشتر عمر کرده و دارای بازده انرژی بالاتر بوده و جریان پایداری ارائه می‌دهند.سایر خازن‌های استفاده شده بر روی این کارت‌های گرافیک از نوع جامد بوده و دارای طول عمر 10 سال می‌باشند. چوک‌های به کار رفته در ساخت این محصولات از نوع Super Ferrite Chokeیا SFCبوده که می‌توانند 30% جریان بیشتر نسبت به چوک‌های عادی ارائه دهند.

استفاده از این قطعات با کیفیت نمایانگر توجه شرکت msi به مصرف کننده می‌باشد.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389