چرا حرفه‏ای‏ها کارت‏های گرافیک msi را ترجیح می‏دهند؟

چرا حرفه‏ای‏ها کارت‏های گرافیک msi را ترجیح می‏دهند؟ تاریخ انتشار خبر: ۱۳۸۹/۱۱/۳۰

طراحی انحصاری سیستم‏های خنک‏کننده:

کارت‏های گرافیکی عموماً با طراحی و خنک‏کننده رفرنس/ پیش‏‎فرض کمپانی‏های مادر (AMD & nVIDIA) عرضه می‏شوند ولی کمپانی‏های سازنده کارت‏گرافیک (شرکای تجاری کمپانی‏های مادر) برای افزایش سهم خود در بازار اقدام به ایجاد تغییراتی در طراحی (PCB) کارت گرافیک و خنک‏کننده آن می‏کنند تا به این ترتیب نیاز کاربران مختلف را برآورده سازند به طور مثال گیمرهای حرفه‏ای به کارت‏گرافیکی تقویت شده با اورکلاک بالا نیاز دارند.

در این راستا کمپانی msi با تکنولوژی‏های منحصر به فرد، محصولات خود را در چند سری عرضه می‏کند:

· CYCLONE

· TWIN FROZR

· HAWK

· LIGHTNING

سری CYCLONE :

این نوع خنک‏کننده برای اولین بار روی کارت‏گرافیک4890 معرفی و عرضه شد. با توجه به حرارت و توان مصرفی کارت‏گرافیکی در ساختار آن 2 تا 4 Heat Pipe استفاده می‏شود. کارایی مناسب Cyclone باعث شده است تا کمپانی msi در اکثر کارت‏های‏گرافیک Mid Range از این خنک‏کننده استفاده کند.

· بهره‏گیری از یک فنPWM در سایز 10-8 سانتی‏متری با 40% هوادهی بیشتر

· کاهش نویز تولیدی تا 15% نسبت به خنک‏کننده رفرنس

· کاهش دمای کارت‏گرافیک تا 18 درجه سانتی‏گراد

· سطح تماس مسی با پوشش نیکل برای انتقال بهتر حرارت

· طراحی گرد و دایره‏ای برای جلوگیری از انباشته شدن گرد و خاک

 

سری TWINFROZR :

این نوع خنک‏کننده که تا به حال 3 نسل از آن معرفی شده است عمومیت بیشتری در بین محصولات High End کمپانی msi دارد. نسل اول آن همراه با کارت گرافیک GTX260 و نسل دوم آن همراه با کارت‏‎گرافیک GTX275 Lightning معرفی و عرضه شد. کارایی بالای II Twinfrozr سبب شده است که در کارت‏های‏گرافیکی قدرتمند سری Lightning و Hawk نیز از آن استفاده شود. جدیدترین نسل این خنک‏کننده با عنوان III Twinfrozr بر روی کارت گرافیکGTX480 Lightning به کار رفته است.

· بهره‏گیری از دو فن PWM در سایز 9-8 سانتی‏متری با حجم هوادهی بسیار بالا

· کاهش نویز تولیدی تا 22 دسی‏بل نسبت به خنک‏کننده رفرنس

· کاهش دمای کارت‏گرافیکی تا 20 درجه سانتی‏گراد

· سطح تماس مسی با پوشش نیکل برای انتقال بهتر حرارت

· سیستم کولینگ چندلایه برای پوشش هسته گرافیکی، مموری‏ها و سیستم توان

· Heat Sink بزرگ با تعداد پره (Fin) بالا و متشکل از پنج Heat Pipe برای دفع حرارت بیشتر

گروه دوم نیز شامل دو سری (Lightning و Hawk) می‏شود که علاوه بر خنک‏کنندگی بهتر و کارآمدتر، از سیستم توان قدرتمندتری نسبت به طراحی رفرنس بهره می‏برند و امکانات و قابلیت‏های فراوانی برای اورکلاک دارا می‏باشند.

سری HAWK :

تقویت سیستم توان کارت‏گرافیک به همراه استفاده از قطعات الکترونیکی با کیفیت بالا (Military Class) در کنار خنک‏کننده II Twinfrozr سبب می‏شود که کارایی و قابلیت اورکلاک کارت‏های گرافیکی سری HAWK افزایش چشمگیری یابد.

از امکانات جانبی این سری می‏توان به V- Check اشاره کرد که برروی PCB کارت‏گرافیکی تعبیه شده است و امکان اندازه‏گیری ولتاژ هسته گرافیکی، مموری و PLL را فراهم می‏‎کند.

تصویر زیر PCB کارت گرافیک GTX460 Hawk می‏باشد که سیستم توان آن از 4 فاز (رفرنس) به 8 فاز ارتقاء یافته است.

سری LIGHTNING :

کارت‏های گرافیک سری Lightningبدون هیچ اغراقی همواره برای شکستن رکوردهای جهانی طراحی و ساخته می‏شوند. 4 عضو این سری (GTX260,GTX275,5870,GTX480) همگی رکورددار بوده و لقب سریعترین کارت‏های‏گرافیکی جهان را به خود اختصاص داده‏اند. سیستم مدیریت توان فوق‏العاده قدرتمند، در کنار استفاده از قطعات الکترونیکی با کیفیت (Military Class)، کارت‏های‏گرافیک سری Lightning را بی‏رقیب ساخته است. امکانات و ویژگی‏های متعددی نیز در این سری برای اورکلاکرهای حرفه‏ای در نظر گرفته شده است. خنک سازی این سری را نیز Twinfrozr II وIII Twinfrozr بر عهده دارند. تصویر زیر PCB کارت‏گرافیک Lightning GTX480 می‏باشد که سیستم توان آن از 8 فاز (رفرنس) به 16 ارتقاء یافته است. برای بهبود جریان ورودی نیز 2 کانکتور 8 پین و 1 کانکتور 6 پین برای این کارت‏گرافیکی در نظر گرفته شده است.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389