پردازنده‌های نسل چهارم Core کمپانی اینتل در راه‌اند

پردازنده‌های نسل چهارم Core کمپانی اینتل در راه‌اند تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۱/۱۰/۱۸

سال 2013 سالی متفاوت با پردازنده‌هایی متفاوت از کمپانی اینتل خواهد بود. در این سال این شرکت سوکت جدیدی به همراه نسل جدید پردازنده‌های Coreخود با معماری  Haswell را معرفی خواهد کرد، معماری که نسبت به معماری کنونی I vy Bridgeدارای عملکرد IPCبهتری خواهد بود. با این وجود پردازنده‌های Coreاین معماری برای کامپیوترهای شخصی دارای سرعت کلاک بالاتری نخواهند بود. البته پردازنده‌های notebook این معماری علاوه بر IPCبهبود یافته، دارای سرعت Clockبالاتری نیز خواهند بود و این امر موجب افزایش کارایی بیشتر پردازنده‌های کلاس نوت‌بوک این خانواده خواهد شد. این پردازنده‌ها بر روی سوکت LGA 1150نصب خواهند شد و این سوکت به همراه چیپ‌ست‌های سری 8 کمپانی اینتل موسوم به Lynx Pointعرضه خواهد شد. بنابراین کاربران برای استفاده از این پردازنده‌ها ملزم به خریداری مادربورد جدید خواهند بود.

مدل‌های مختلف پردازنده‌های Coreنسل چهارم

در سه ماهه دوم سال 2013 اینتل 14 پردازنده Coreرا برای کامپیوترهای شخصی روانه بازار خواهد کرد که از میان این چهارده مدل، شش مدل به صورت عادی و هشت مدل دیگر به صورت کم‌مصرف طراحی شده‌اند. نام گذاری این پردازنده‌ها بسیار مشابه پردازنده‌های Ivy Bridgeخواهد بود با این تفاوت که این سری با عدد 4000 نام‌گذاری خواهد شد.

سریع‌ترین پردازنده این خانواده Core i7 4770Kنام دارد که سرعت clockپیش‌فرض آن 3500MHzبوده و به واسطه فناوری Turbo Boostتا 3900MHzقابل افزایش خواهد بود. این پردازنده دارای چهار هسته و هشت رشته پردازشی خواهد بود که به هشت مگابایت حافظه L3و گرافیک درونی Intel HD 4600با سرعتی تا 1250MHzمجهز گشته است. مصرف انرژی این پردازنده 84 وات اعلام شده است.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389