Marshall, نامی شایسته برای جدیدترین عضو خانواده Big Bang

Marshall, نامی شایسته برای جدیدترین عضو خانواده Big Bang تاریخ انتشار خبر: ۱۳۸۹/۱۰/۰۹

همانطور که کارت های گرافیکی سری Lightning از کمپانی MSI خود را به عنوان برترین کارت های گرافیکی جهان مطرح ساخته اند, مادربورد های سری Big Bang نیز در این اواخر نام خوبی برای خود دست و پا کرده اند.

همزمان با ارائه چیپست Intel P67 برای نسل جدید پردازنده های کمپانی اینتل به نام Sandy Bridge , کمپانی MSI نیز چهارمین و جدیدترین عضو خانواده Big Bang را با نام Marshall و مبتنی بر چیپست Intel P67 آماده عرضه به بازار کرده است.

بدون شک Marshall با طراحی منحصر بفرد خود میتواند هر بیننده ای را مجذوب خود کند. این بورد با استاندارد XL-ATX طراحی شده که اندازه ای بزرگتر از مادربوردهای استاندارد ATX داشته و فقط برخی از کیس های جدید میتوانند این هیولای قدرتنمد را در خود جای دهند.

Marshall برای نخستین بار در دنیا در میان بورد های Desktop از 8 شکاف توسعه PCI-Express x16 برای استفاده همزمان از 8 کارت گرافیکی پشتیبانی می کند. بهره مندی Marshall از نسخه جدید چیپ Hydra Lucid نیز بدین معناست که میتوان کارت های گرافیکی متفاوت از هر دو کمپانی AMD و Nvidia را با هم ترکیب نمود. 4 شکاف از این 8 شکاف توسعه PCI-Express پهنای باند کامل x16 را در اختیار خواهند داشت و در صورت استفاده از شکاف های بیشتر پهنای باند x16 بین دو شکاف توزیع خواهد شد. پس میتوان گفت Marshall در مجموع از 64 PCI Express Lanes پشتیبانی میکند. البته به این مقدار باید پهنای باند مورد استفاده توسط سایر قطعات را که به صورت Onboard بر روی Marshall قرار دارند را اضافه نمود. و اما همه بخوبی میدانیم Sandy Bridge توانایی پشتیبانی از این همه پهنای باند PCI-Express را ندارد. از طرفی روی Marshall هیچ گونه چیپ اضافی Nvidia nForce 200 نیز یه چشم نمیخورد. پاسخ این سوال را باید چیپ جدید Hydra Lucid دانست که امکان استفاده از پهنای باند بسیار بالایی را جهت استفاده کارت های گرافیکی فراهم کرده است. MSI امکان جدیدی به نام PCI-E CeaseFire را بر روی این بورد قرار داده است. PCI-E CeaseFire این امکان را به کاربر میدهد که در صورت عدم نیاز به هر کدام از شکاف های PCI-Express x16 آنها را به کمک سوئیچ های تعبیه شده بر روی بورد خاموش کند.همچنین یک سوئیچ DIP جهت رفع محدودیت های ولتاژ در بایوس, بر روی بورد قرار گرفته است.

Marshall که از قطعات Military Class در ساختمان خود سود میبرد دارای مدار تغذیه فوق العاده قدرتمند 24 فازی با فناوری محبوب DrMOS جهت استفاده پردازنده می باشد. این مدار تغذیه پرقدرت که برای نخستین بار شاهد انتقال بخشی از آن به پشت بورد هستیم, توسط دو ورودی برق 8 پین 12 ولت تغذیه می شود که امکان رسیدن به فرکانس های بالا و رکوردهای جهانی را توسط Marshall را میسر میسازد.

Marshall از چهار شکاف رم با پشتیبانی حافظه های DDR 3 بهره میبرد. نهایت فرکانس پشتیبانی شده برای حافظه ها به پردازنده مورد استفاده بستگی دارد. بر روی بورد امکانات متفاوتی از جمله 2 Header (4 درگاه( USB3, 3 Header (6 درگاه) USB2, 4 درگاه SATA 6Gbps, 4 درگاه SATA 3Gbps, Header برای Firewire, کلیدهای روشن/خاموش و Reset به همراه کلید OC Genie2, 3 چیپ بایوس, دیباگر و قسمت هایی برای قرائت ولتاژهای متفاوت سیستم قرار دارند. بایوس گرافیکی و پشتیبانی از فناوری X-FI در صدای خروجی را میتوان از سایر امکانات این بورد قلمداد کرد.

هنوز اطلاعات دقیقی از قیمت مارشال در دنیای مادربوردها موجود نیست ولی میتوان انتظار داشت که Big Bang Marshall یکی از گران قیمت ترین بوردهای پلتفورم P67 خواهد بود. Marshall در اواسط زمستان امسال عرضه خواهد شد, هر چند هم اکنون نیز مشتریان زیادی را برای خود جذب کرده است.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389