شرکت ماتریس حامی ورزشکاران

شرکت ماتریس حامی ورزشکاران تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۲/۰۳/۰۹

صعود تیم دونفره به قله دو برار به ارتفاع 2470متربا دوچرخه کوهستان

نام ورزشکاران: آقایان حسن ایرانی و دکتر بهروز ذوالفقاری

تاریخ صعود: اردیبهشت ماه سال جاری با حمایت شرکت ماتریس

 

پس از چندین ماه تمرین مداوم در ارتفاعات پایین‌تر، حسن ایرانی و دکتر بهروز ذوالفقاریطی 8 ساعت به قله دو برار به ارتفاع 2470 متر صعود کردند. قله دوبرار در شمال شهر کرج واقع و از شمال مشرف به جاده زیبای کرج –چالوس و کوههای البرز مرکزی، و از جنوب مشرف به کلانشهر کرج است. مسیر در برخی نقاط دارای شیب زیاد و سنگریزه است که کنترل دوچرخه را دشوار می‌سازد. این ورزشکاران حرکت خود را ساعت 7 صبح از شهر کرج به مقصد روستای باستانی آتشگاه و در ادامه به سمت روستای نوجان با رکاب زدن در جاده آسفالته به طول تقریبی 9 کیلومتر آغاز کردند.

سه کیلومتر پایانی مسیر آسفالته شامل عبور از گردنه نفس‌گیر بعد از روستای آتشگاه بود که صعود با کم شدن  سرعت ادامه یافت و نیاز به  استراحت و تجدید  قوا داشت. با گذشت نیم ساعت ورزشکاران از جاده آسفالته خارج شده حرکت به سمت قله را ادامه دادند. صعود در دامنه شمال غربی قله به دلیل بارندگی روز قبل باعث سستی زمین شده و عبور از مسیر را بسیار دشوار کرده بود.

ورزشکاران در نیمه راه، مسیر خود را در به سمت جبهه شمالی تغییر دادند که خشک‌تر و دارای پوشش گیاهی کمتری بود و در نهایت در ساعت 12:30 به قله رسیدند. پس از عکاسی و استراحت کوتاه از جبهه جنوب غربی و از مسیری که بیشتر کوهنوردان از آن عبور می‌کنند و به اصلاح پاخورده است، شروع به  بازگشت کردند که از خط راس ارتفاعات پائین دست قله می‌گذشت و هیجان و سرعت زیاد آن، دشواریهای صعود را از یاد می‌برد و در نهایت، در ساعت 15:40به شهر کرج بازگشتند.

 
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389