پادشاهی دیگر متولد خواهد شد!

پادشاهی دیگر متولد خواهد شد! تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۲/۰۵/۲۱

کمپانی MSI یکی از بزرگترین کمپانی های مطرح و پیشرو در زمینه تولید کارت گرافیکی در چند سال اخیر با عرضه محصولات مختلف جای هیچ حرف و حدیثی را برای رقبای خود باقی نگذاشته است و بدون شک جایگاه نخست در زمینه کارت گرافیکی را بخود اختصاص داده است. همواره کیفیت ساخت بالا، خنک کننده اختصاصی قدرتمند، امکانات متعدد و قابلیت اورکلاک بالا برای ثبت رکوردهای جهانی از ویژگی های کارت های گرافیکی MSI بشمار می آیند. طلایه داران محصولات MSI سری Lightning و Hawk برای اورکلاکرهای حرفه ای با رنگ بندی زرد و مشکی و سری Gaming برای گیمرهای حرفه ای با رنگ بندی سرخ و مشکی می باشند. باید اشاره کرد این هارمونی رنگها با مادربوردهای MSI تکمیل خواهد شد!

پس از وقفه ای کوتاه، به نظر می رسد کمپانی  MSI اجازه تغییر و طراحی مجدد کارت گرافیکی Geforce GTX780 را از کمپانی nVIDIA کسب کرده و این موضوع نویدبخش ظهور عضو جدیدی از سری قدرتمند Lightning خواهد بود که در هفته های اخیر تصاویری از آن نیز در سطح دنیای مجازی پخش شده است. طبق اخبار رسمی کمپانی MSI در تاریخ 7 آگوست بطور رسمی از کارت گرافیکی N780GTX Lightning رونمایی خواهد کرد، لذا تا این لحظه اطلاعات زیادی از این محصول قدرتمند منتشر نشده ولی آنچه که روشن است سیستم مدیریت توان کارت گرافیکی برای تغذیه بهتر تراشه مرکزی و داشتن قابلیت اورکلاکینگ بالا بدون شک تقویت شده و تعداد آن نیز احتمالا 16 الی 20 فاز (بیش از دو برابر نسبت به نسخه پیش فرض) خواهد بود. در دیگر بخش های سیستم توان کارت گرافیکی نیز انتظار می رود همچون گذشته از قطعات الکترونیکی با کیفیت بسیار بالا و تحت استاندارد نظامی Military Class 4 استفاده گردد که در کارایی و طول عمر بالای محصول مورد نظر نقش مهمی را ایفا می کند. جدای این موارد GPU Reactor نیز در پشت کارت گرافیکی وظیفه فیلترینگ و کاهش نویز جریان را خصوصا در فرکانس های کاری بالا برعهده خواهد داشت تا N780GTX Lightning براحتی بتواند رکوردهای جهانی اورکلاکینگ را همچون اجداد خود به نام خود ثبت کند!

این بار کمپانی MSI در طراحی خنک کننده کارت گرافیکی N780GTX Lightning ابتکار جدیدی بکار برده و از ترکیب رنگ های متضاد و بدنه فلزی استفاده کرده است. در واقع این طراحی جدید نیم نگاهی به طراحی پیش فرض کمپانی nVIDIA داشته و تکامل یافته آن بشمار می آید. از این رو احتمال می رود برای اولین بار کمپانی MSI خنک کننده ای با 3 فن که از تکنولوژی propeller blade برای افزایش جریان هوا بهره می برند همراه با N780GTX Lightning معرفی کند که با توجه به PCB بلند کارت گرافیکی از نوع 10 الی 12 سانتیمتری خواهند بود. در این میان نباید تکنولوژی زدودن گرد و غبار به صورت خودکار در 30 ثانیه ابتدایی شروع فعالیت سیستم را فراموش کرد!

Elmor اورکلاکر مشهور سوئدی که همکاری نزدیکی با کمپانی MSI دارد، موفق شده است برای اولین بار این کارت گرافیکی قدرتمند را تحت نیتروژن مایع تا فرکانس هسته بی نظیر 1800 مگاهرتز/ فرکانس حافظه 1900 مگاهرتز اورکلاک کرده و رکورد جهانی تست 3Dmark 11 را با امتیاز 201195p به نام خود ثبت کند!

منتظر گردباد/کولاک N780GTX Lightningباشید...

 
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389