خرید آگاهانه!

خرید آگاهانه! تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۲/۰۵/۳۰

پردازنده نوت بوک

پردازنده مرکزی (CPU) که وظیفه پردازش کلیه دستورالعمل های سیستم را دارد، مهمترین بخشی است که می بایست در هنگام خرید نوت بوک به آن توجه نمود. هر پردازنده دارای چهار فاکتور اصلی است که هرکدام اهمیت ویژه ای دارند:

برخی از کمپانی های سازنده نوت بوک به جهت کاهش قیمت تمام شده محصولشان از سری های ضعیف مدلها استفاده می نمایند که بهتر است در هنگام خرید این موضوع را بررسی نماییم. برای مثال همه بر این باورند که پردازنده   Core i7قوی تر از پردازنده Core i5 می باشد اما طبق بررسی های جهانی پردازنده Core i5 سری 3230M از لحاظ قدرت پردازش با پردازنده Core i7 سری 3667U برابری می کند. یا اینکه پردازنده Core i5 سری 3337Uاز یک پردازنده Core i3 سری 3130M به مراتب ضعیفتر می باشد. برخی فروشگاه ها تنها مدل پردازنده را در لیست مشخصات محصول خود ذکر می کنند و جهت عدم ایجاد تصور منفی از ذکر سری پردازنده امتناع می نمایند، پس در خرید اگاهانه به سری پردازنده ها توجه فرمائید.

منبع: وبسایت جهانی Passmark

کارت گرافیکی

کارت گرافیکی را می توان دومین مولفه مهم در انتخاب نوت بوک دانست. اگرچه مقدار حافظه اختصاصی (برای مثال 2 گیگابایت) مولفه مهمی است اما مهمتر از آن« مدل کارت گرافیکی» می باشد. آگاه باشید که کارتهای گرافیکی نیز مانند CPUها دارای هسته های پردازشی اند که در مدلهای مختلف تعداد این هسته ها متفاوت می باشد. علاوه بر تعداد هسته های کارت گرافیک، پهنای باند مدلهای مختلف، متفاوت می باشد. پهنای باند را می توان مانند عرض یک خیابان در نظر گرفت که هرچه بیشتر باشد خودروهای بیشتری بصورت همزمان می توانند از آن عبور کنند. برای مثال در زیر دو کارت گرافیک با حافظه اختصاصی یکسان مقایسه شده اند:

MSI تاکید بر بهترین ها

MSI با توجه به شعار همیشگی خود که کاربر را لایق بهترین ها می داند، در نوت بوک های سری C خود، بجای استفاده از پردازنده های U یا کارتهای گرافیکی که حافظه اختصاصی بالایی داشته اما قدرت پردازشی ضعیفی دارند از پردازنده های  M یا کارتهای گرافیکی با قدرت پردازش بالا در نوت بوک های خود بهره برده است.

همچنین MSI با بکارگیری برخی تکنولوژی های انحصاری راندمان و قدرت بیشتری نسبت به رقبایش دارد:

قطعات با استاندارد نظامی Military Class: به موجب این استاندارد، نوت بوک های MSI آزمون های فشار، لرزش، رطوبت، شوک، نوسانات شدید و ناگهانی دما، عملکرد در دمای بسیار کم و یا زیاد و تحت فشار هوای پایین را با موفقیت پشت سر گذاشته اند.

تکنولوژی Turbo Drive Engine: توسط این تکنولوژی می تواند به سادگی با فشردن یک کلید  CPU و گرافیک نوت بوک خود را اورکلاک کرده و راندمان سیستم را تا 30 درصد افزایش دهد.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389