کارت گرافیکی MSI Radeon R9 290X Lightning

کارت گرافیکی MSI Radeon R9 290X Lightning تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۳/۰۱/۱۹

کمپانی MSI کارت گرافیکی جدید جدید خود از سری Lightning را معرفی کرد. کارت گرافیکی جدید R9 290X Lightning نام دارد که می‌توان آن را یکی از سریع‌ترین کارت‌های گرافیکی تک GPU حال حاضر جهان نامید. اصلاحات بسیار زیادی بر روی مدل مرجع این کارت گرافیکی صورت گرفته است تا همچون سایر کارت‌های گرافیکی خانواده Lightning، محصول جدید نیز بی عیب و نقص بوده و آماده شکستن رکوردهای جهانی اورکلاک باشد.

دارا بودن دو کانکتور تغذیه 8 پین در کنار یک کانکتور شش پین توانایی تأمین حداقل 450 وات انرژی را برای اورکلاک حرفه‌ای تضمین می‌کند. با توجه به حرارت تولیدی بالای تراشه R9 290X، خنک‌کننده TriFrozr نیز نسبت به قبل تقویت شده است تا بتواند حرارت GPU و سایر اجزا را به خوبی دفع کرده و بهترین نتایج را حاصل کند. حافظه‌های GDDR5 این کارت گرافیکی نیز در تلاش با کمپانی AMD از بهترین نوع انتخاب شده‌اند تا بتوانند بهترین نتایج را در اورکلاک‌های عادی یا حرفه‌ای به وسیله خنک‌کننده نیتروژن مایع به دست آورند.

R9 290X Lightning نخستین محصول کمپانی MSI است که لوگوی ویژه سری OC بر روی آن حک شده است که این لوگو بیانگر توانایی و پتانسیل بالای این محصول برای اورکلاک حرفه‌ای است. با دارا بودن مدار تغذیه اختصاصی 12 فازی برای GPU که اجزای آن در هر دو سمت PCB قرار گرفته‌اند، این کارت گرافیکی می تواند ولتاژی بسیار پایدار را در اختیار GPU قرار داده تا در فرکانس‌های بالا و اجرای تست‌های سنگین، این کارت گرافیکی بتواند پایداری خود را حفظ نموده و رکوردهای جهانی را جابجا نماید. حافظه‌های بهینه و مدار تغذیه قدرتمند برای حافظه‌ها نیز باعث می‌شود حد بالایی از فرکانس حافظه بر روی کارت‌های گرافیکی سری R9 به وسیله این محصول ثبت شود. اورکلاکرهای حرفه‌ای می‌توانند با استفاده از بایوس جداگانه و ویژه ای که بر روی این کارت تعبیه شده است، از محدودیت‌ها عبور کرده و بتوانند بدون نیاز به تغییرات سخت‌افزاری خاصی به رکوردهای جهانی حمله کنند.

با دارا بودن قابلیت 3x3 OC Kit کاربران می‌توانند کنترل کاملی بر روی کارت گرافیکی داشته باشند. قابلیت V Check Point اورکلاکرها را قادر می‌سازد جداگانه ولتاژهای VGPU، VMEM و PLL را اندازه‌گیری نمایند. Triple Temp Monitor نیز باعث می شود به صورت همزمان می‌توان دمای GPU و حافظه‌ها را رصد کرد و با قابلیت Triple Overvoltage ولتاژهای VGPU، VMEMو PLL را به سادگی تغییر داد. نرم‌افزار حرفه‌ای MSI Afterburner نیز بدین منظور در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

R9 290X Lightning به طور کامل از قطعات با کیفیت استاندارد Military Class IV ساخته شده است و می‌تواند سخت‌ترین شرایط را در اورکلاک‌های حرفه‌ای تحمل کند. تحمل دماهای بالا، دماهای بسیار پایین در هنگام کار با نیتروژن مایع و تأمین توان بسیار بالای مورد نیاز، از جمله مواردی هستند که برای شکستن رکوردهای جهانی فوق العاده سودمند هستند.

کارت گرافیکی R9 290X Lightning دارای تراشه Hawaii XTبا 2816 پردازنده جریانی بوده و فرکانس پایه آن بر روی 1080MHz قرار گرفته است. این کارت گرافیکی دارای چهار گیگابایت حافظه پرسرعت GDDR 5 با فرکانس 5000MHz بوده که با رابط حافظه 512 بیتی به GPU متصل شده اند. برای نصب این کارت کارت گرافیکی باید از توانایی کیس خود در پشتیبانی از کارت های گرافیکی با طول 30 سانتی متر اطمینان حاصل کرده و منبع تغذیه با کیفیت و توان بالا داشته باشید.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389