معرفی جدیدترین مادربوردهای سری اورکلاکینگ MSI

معرفی جدیدترین مادربوردهای سری اورکلاکینگ MSI تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۳/۰۴/۰۷

خط تولید سری جدید مادربوردهای کمپانیMSI  بر پایه چیپستZ97  اینتل شامل دو گروه اصلیGaming  وOverClocking  از سوی این کمپانی مطرح معرفی گردید. سریGaming   که برای گیمرها طراحی شده‌اند قیمت کمتری داشته و سیستمی مناسب برایاجرای بازی‌های رایانه‌ای و توانایی اورکلاک پردازنده و حافظه‌ها هستند، از سوی دیگر سریOverClocking   در سطحی بالاتر، محصولی کاملا قدرتمند و بهینه‌سازی شده برای اورکلاکرهای حرفه‌ای هستند، سری مادربوردهای اورکلاکینگ شامل سه مدل در ابتداZ97 MPower ،Z97 MPower MAX AC  و در انتهاZ97 XPower AC  است.

Z97 XPower AC پرچمدار این سری از مادربوردهای تولیدی کمپانیMSI  است و تنها برای اورکلاک سنگین پردازنده و حافظه اصلی طراحی نشده بلکه پتانسیل بسیار بالایی برای اورکلاک کارت‌های گرافیک به صورت چندگانه (Multi GPU) را دارد. چیپ کمکیPex8747  تولید کمپانیPLX   محدودیت تعداد لنز PCIe پردازنده مرکزی را مرتفع کرده و چهار اسلات اصلیPCI-Express 3.0 x16   برای نصب کارت‌های گرافیکی فراهم می‌کند، قابل ذکر است یک اسلات کارت گرافیکی نیز به صورت مستقیم با پردازنده مرکزی در ارتباط بوده تا در صورت نصب تنها یک کارت گرافیکی چیپ Pex8747 را از چرخه خارج کند.

پردازنده مرکزی توسط سیستم مدیریت توان دیجیتالی 16 فاز DrMOS4 تغذیه شده و انرژی مورد نیاز خود را از دو کانکتور چهار پین و هشت پینEPS  تأمین می‌کند. همچنین بخش عمده ای از جریان مورد نیاز مادربورد از یک کانکتور 24 پینATX     و شش پین PCIe جهت پایداری سیستم در چینش‌های Multi GPU تامین می‌گردد. دربخش ارتباطیZ97 XPower AC   از ده پورت پر سرعت SATA 6GB/s، یک اسلات M.2، دوازده پورتUSB 3.0  و شبکه بی سیم 802.11 همراه با AudioBoost،Bluetooth 4.0  وGigabit Ethernet  تشکیل شده که چیپ کنترولرIntel   در دل خود جای داده است.. در نهایت مجموعه ای کامل از ویژگی‌های اورکلاکینگ با کاربری آسان نظیر کانال اتصال واتر کولینگ در بخشسیستم مدیریت توانپردازنده، نقاط اندازه گیری ولتاژ، دکمه‌های اورکلاک و تغییرات ولتاژ را همراه دارد.

Z97 MPower MAX AC که به نوعی برادر کوچکتر Z97 Xpower AC است از سیستم مدیریت توان 12 فازی بهره می‌برد که 6 فاز کمتر ازZ97 XPower AC  است، جریان مورد نیاز پردازنده نیز توسط دو کانکتور شش پین و هشت پینEPS  تامین شده و کانال اتصال واتر کولینگ نیز مشابه نمونه بالاتر خود در بخش کولینگ سیستم توان پردازنده در نظر گرفته شده است. با وجود اینکه دیگر خبری از چیپ کمکی  Pex8747نیست، اما کماکان سه اسلاتPCIe 3.0 x16   برای نصب کارت‌های گرافیکی در مود 8X, 4X, 4X ارائه می‌کند. بخش ارتباطی نیز از هشت عدد پورتSATA 6GB/s ، یک اسلات M.2، ده پورتUSB 3.0  و شبکه بی سیم802.11  همراه با Bluetooth 4.0،AudioBoost  وGigabit Ethernet   تشکیل شده است.مادربورد Z97 Mpower Max با وجود امکانات و قابلیت‌های متعدد، یکی از بهترین پیشنهادات برای خرید است.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389