بازدید وزیر از مجتمع تولیدی ماتریس

بازدید وزیر از مجتمع تولیدی ماتریس تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۴/۰۵/۱۸

در بازدید از مجتمع تولیدی ماتریس مطرح شد

استقبال وزیر

از تولید ملی در صنعت کامپیوتر

*مهندس محمدرضا نعمت زاده: تولید کامپیوترهای بدون کیس ارزان قیمت ولی پیشرفته در تیراژ انبوه در جهت اجرای سیستم آموزش ملی چه در سطح مدارس و چه در سطح دانشگاه ها باید برنامه ریزی و عملیاتی شود.

وزير صنعت، معدن و تجارت در بازديد پنج شنبه خود از مجتمع توليدي ماتريس كه اولین توليدكننده کامپیوتر های بدون کیس و لپ تاپ های پيشرفته با برند MSIدرایران ،به مديران آن توصيه نمود كه با تعميم رايانه به حوزه گسترده آموزشهاي متوسطه و عالي به تحقق اين پروژه ملي كمك كنند.

به گزارش خبرنگار ما،مهندس محمد رضا نعمت زاده كه همزمان با سفر رئیس جمهور به غرب استان تهران به محل اين كارخانه در شهرک صنعتي پرند رفته بود، ضمن بازديد از خطوط پيشرفته توليدي در اين مجتمع و دقت در ملزومات رايانه اي توانايي متخصصان ايراني در هماهنگي با صنعت جهاني ITرا ستود و اظهار كرد كه وزارت صنعت، معدن و تجارت براي هرگونه مساعدت در اين زمينه آماده است.

وزير صنعت، معدن و تجارت در این بازديد توصيه هايي به عمل آورد كه ممكن است تحقق اين توصيه ها عزلت دير پاي صنعت ITساخت داخل را پايان داده و با حمايت داخلي از توليد ملي مخصوصا در اين صنعت، به پايايي و پويايي صنعت كامپيوتر و ملزومات كامپيوتري بيانجامد.

                  

به گزارش خبرنگار ما ، مهندس نعمت زاده در بازديد خود از اين مجتمع تاكيد كرده كه توليد داخلي مخصوصا" در زمينه كامپیوتر بدون کیس می بایست حتی به عنوان طرح ملی توسط دولت حمایت شود و سازمان هاي دولتي در مناقصات خود حداكثر توجه به «توان توليد داخلي» را مد نظر قرار دهند.

مهندس نعمت زاده اما در قالب مهمترين پيشنهاد خود به مديريت اين كارخانه توصيه كرد كه با انجام اقدامات تبليغي و دعوت از نهادهاي مختلف براي بازديد از امكانات كارخانه، نسبت به معرفي خود به جامعه مصرف كننده اقدام كنند و با توليد كامپيوترهاي بدون کیس ارزان ولي پيشرفته در تيراژ انبوه، سيستم آموزش ملي را چه در سطح مدارس و چه در سطح دانشگاهها به رايانه های مدرن مجهز نمایند که لازمه آن تحقق ایجاد یک نظام تامين مالي ( Financing) كه يك ضلع آن مجتمع تولیدی ماتریس و ضلع دیگر وزارت آموزش و پرورش و ضلع سوم بانک باشد .

مجتمع توليدي ماتريس كه در حال حاضر بخش عمده بازار کامپیوتر های بدون کیس را به خود اختصاص داده، مبتكر تحولاتي در اين عرصه بوده است كه به لحاظ كيفيت توليدات گوي سبقت را از رقباي خارجي برده و براي متخصصان و دست اندركاران مترادف با بهترين برند حاضر در ايران شده است.

ويژگي هايي مانند صرفه جويي در مصرف برق به ميزان 90 درصد کمتر ازكامپيوترهاي سنتی ( باکیس) كه فقط در صورت استفاده در بخش دولتی متضمن حداقل 500 ميليارد تومان سالانه صرفه جويي در مصرف انرژي كشور است، صفحه نمايشي لمسي، فناوري خنك كننده بدون فن، قطعات مصرفي با استاندارد عمر مفيد 20 ساله، شارژ سريع لوازم جانبي حتي در زمان خاموشي دستگاه، تكنولوژي ضد پرش براي جلوگيري از خستگي چشم، 80 درصد نور آبي كمتر جهت حفط سلامت چشم، صفحه ضد بازتاب نور، پورت PLTجهت اتصال دستگاههاي جانبي، دو پورت LANجهت اتصال به دو شبكه مجزا، مجهز به دو پورت COMجهت اتصال باركد خوان و صندوق فروشگاهي، انتقال اطلاعات 10 برابر سريع تر از 5/2 U.S.B، قابليت ارتقاء قطعات و عدم نياز به تثبيت كننده برق همگي در يك دستگاه كوچك با قالب هاي بسيار زیبا جمع شده که برند Msiبه آن اعتبار بخشیده است .

اين مجتمع كه از 2 سال پيش توليد كامپيوترهاي پيشرفته را آغاز نموده حاصل كار و تلاش یک خانواده تحصيلكرده است كه تجارب 22 ساله در تجارت ملزومات الكترونيك و رايانه ها را به كار بسته و بدون اخذ هر گونه تسهیلات بانکی با ابتكار عمل قابل تحسين به «توليد ملي» موفق شده اند.

400 پرسنل تحصيلكرده و آموزش يافته اين شركت، همراه با متخصصان و مهندسان توانمند مخصوصا در واحد تحقيق و توسعه ( R&D) پیوسته تحولات بازار جهاني ITرا رصد كرده و همگام با پيشرفتهاي اين صنعت در عرصه بين المللي، ابداعات و نوآوري هاي خود را به بازار ارائه  مي كنند .

با اين حال متاسفانه سازمان ها و موسسات داخلي به دليل برخي منافع كه در خريدهاي خارجي و مناقصات غیر قانونی وجود دارد، به محصولات تولیدی این شرکت بر خلاف قانون حمایت از تولید بی توجهی نموده و استفاده از محصول «ساخت داخل» را فراموش مي كنند. در همین راستا وزير صنعت، معدن و تجارت تاكيد كرد كه بروز هر گونه فساد در مناقصات دولتي را بايد رصد كرد و از طريق اقدام عملي براي جلوگيري از قاچاق و تخلفات گمركي براي اين صنعت سپر حفاظتي ايجاد كرد.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389