SHIFT چیست؟

SHIFT چیست؟ تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۴/۰۵/۲۷

امروزه از تکنولوژی های جدید برای لذت بردن هرچه بیشتر در هنگام کار با وسایل ارتباطی و کامپیوتری مانند لپ تاپ ها و ... استفاده می شود. یکی از تکنولوژی هایی که در لپ تاپ های گیمینگ MSI استفاده می شود، shift است، که در اینجا به توضیح مختصری از آن می پردازیم:

تکنولوژی shift قابلیتی است که بر روی نوت بوک های گیمینگ ( به خصوص درسری GS 60 و GS 70) بصورت یک کلید تعبیه شده است، کار این کلید در واقع سوئیچ کردن دستگاه به سه حالت : Sport، Comfort و Green می باشد.

این 3 حالت را در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد:

1)    در حالت sport بیشترین بهره وری از CPU و GPU صورت می پذیرد و کارایی به مراتب بالاتری را ارئه می دهد و در اصطلاح (Over) می شود. منظور از over شدن یعنی بالابردن توان و قدرت سخت افزاری برای فعالیت های خاص. در این حالت تکنولوژی کاهش دهنده دمای داخلی نیز در بالاترین سطح خود قرار دارد.این حالت یک نوع اورکلاکینگ محسوب خواهد شد.

2)    Comfort حالتی است که در آن فقط به استفاده حداکثری از ضریب توان CPU نیاز می باشد و درواقع فقط CPU ، اور می شود. به این حالت Comfort گفته می شود و خنک کنندگی دستگاه در این حالت در سطحی معمولی کارایی دارد.

3)    حالت Green حالتی است که در آن کاربر استفاده های ملموس از سیستم را داشته و نیازی به بالا بردن توان پردازنده ها (CPU و GPU) نمی باشد و خنک کننده هم در پائین ترین سطح خود عمل می کند.

امروزه بحث تکنولوژی های سبز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و کاهش توان مصرفی در مواقع عادی یکی از دغدغه های صاحبان کالا است. حالت  Green در لپ تاپ های گیمینگ MSI به تبعیت حمایت از محیط زیست طراحی شده است.

حال سئوال این است که چگونه از دکمه شیفت برای اعمال چنین تغییراتی می توان استفاده کرد.در تمامی این موارد  جهت استفاده از قابلیت تکنولوژی SHIFT باید دستگاه در حالت AC قرار بگیرد، یعنی از طریق آداپتور به برق متصل باشد.

در پایان باید اعلام کرد که این تکنولوژی به صورت انحصاری در سری گیمینگ های ام اس آی وجود دارد و استفاده بهینه از منابع و سخت افزار موجود، یکی از هنرهای تیم طراحی و تحقیق و توسعه ام اس آی است.

 

 
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389