بازدید هیئت پارلمانی ایران و موریتانی از کارخانه ماتریس

بازدید هیئت پارلمانی ایران و موریتانی از کارخانه ماتریس تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۴/۰۶/۰۴

هیئت پارلمانی کشور موریتانی از تنها کارخانه تولید کامپیوترهای بدون کیس و لپ تاپ در ایران بازدید کردند.

گروه دوستی پارلمانی ایران و موریتانی که توسط مجلس شورای اسلامی به منظور تبادلات سیاسی، اقتصادی و تجاری به ایران دعوت شدند، از تعدادی کارخانجات و مراکز تولیدی – صنعتی بازدید بعمل آوردند. این هیئت پارلمانی هدف خود از این بازدید ها را ارتقا سطح روابط میان دو کشور و بررسی راهکارهای سیاسی و اقتصادی دو جانبه دانسته اند.

روز دوشنبه 2شهریورماه سال جاری 5 عضو هیئت پارلمانی کشور موریتانی به ریاست " محمد الفوٌاد" از کارخانه تولیدی و صنعتی ماتریس بازدید کردند که در این رویداد علاوه بر مذاکراتی که در خصوص نحوه تولید محصولات کامپیوتری ماتریس و بازار این محصولات صورت گرفت، از خط های تولید این مجموعه نیز بازدید شد.

در طی این بازدید، " محمد الفوٌاد"  رئیس هیئت پارلمانی موریتانی با بیان این که  جمهوری موریتانی یک دولت جمهوری اسلامی است ، استحضار داشت: ما در تلاش هستیم که روابط خود را با کشورهای اسلامی گسترش دهیم و در واقع به دنبال رها کردن کشور خود ،که در دسته کشورهای توسعه یافته منظور می گردد، از بند استثمار کشورهای اروپایی به ویژه کشور فرانسه هستیم.

 وی همچنین خاطرنشان کرد، با توجه به تولید عظیم کامپیوترهای بدون کیس و نوت بوک های شرکت ماتریس و همچنین نظر به اینکه چنین کامپیوترهایی دارای منافعی از جمله  صرفه جویی در مصرف برق، ذخیره حامی انرژی و... هستند، لذا میتوان تصمیمی اتخاذ نمود که که کشور موریتانی به صورت سفارشی این محصولات مورد نیاز خود را به جای اینکه از کشور مادر تهیه نماید، به کارخانه ماتریس ایران سفارش دهد، کما اینکه مجتمع تولیدی ماتریس نیز قابلیت این را دارد که این محصولات را بومی سازی نماید و با توجه به نیاز و فرهنگ آن کشور، تولید خود را به انجام برساند.

در پایان رئیس پارلمان موریتانی افزود: کشور موریتانی مشتاق است که نمایشگاهی اختصاصی را در اختیار مجتمع تولیدی و صنعتی ماتریس قرار دهند تا در جهت بهبود این روابط گامی برداشته شود و همچنین تولیدات داخلی ایران  در معرض تماشا و دید مردم کشور موریتانی قرار گیرد.

 
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389