نمایش قدرت Big Bang X58 Power

نمایش قدرت Big Bang X58 Power تاریخ انتشار خبر: ۱۳۸۹/۰۷/۲۷

نمایش قدرت Big Bang X58 Power

مقدمه

در حال حاضر پردازنده‌های LGA 1366 سری Core i7 شرکت اینتل یکی از قدرتمندترین پردازنده‌های کنونی بازار پردازنده‌های دسکتاپ محسوب می‌شوند. زمانی که پردازنده‌های سری Core i7 از سوی اینتل معرفی شدند کسی تصور نمی‌کرد که نسل اول پردازنده‌های Nehalem قوی‌ترین پردازنده‌های ارائه شده در این سری خواهند بود. در حقیقت اینتل پس از ارائه نسل اول پردازنده‌های Core i7 به جای افزایش قدرت مدل‌های بعدی، پردازنده‌های Lynnfield را ارائه داد که به جای سوکت LGA 1366 از سوکت LGA 1156 پشتیبانی می‌کردند و از همه مهمتر هزینه تمام‌شده کمتری نسبت به Nehalem داشتند.

اما پس از ارائه چندین مدل‌ از پردازنده‌های LGA 1156 بالاخره در ماه آپریل 2010 شرکت اینتل پردازنده بسیار قدرتمند و شش هسته‌ای Core i7 980 Extreme را روانه بازار کرد که تا به امروز سریعترین پردازنده دسکتاپ موجود در بازار محسوب می‌شود. همزمان با اینتل شرکت‌های تولید‌کننده مادربرد هم سعی کردند با افزودن امکانات جدیدی همچون USB 3.0 و SATA3 6Gمحصولات مبتنی بر سوکت LGA 1366 و چیپ‌ست X58 خود را پیشرفت دهند.

مادربرد Big Bang X58 XPower یکی از مادربردهای حرفه‌ای شرکت MSI است که در طراحی آن از تمامی فن‌آوری‌های روز استفاده شده تا این مادربرد کاملا آماده پذیرایی از قوی‌ترین پردازنده‌های سری Core i7 باشد. شرکت MSI در این مادربرد از یک PCB مشکی رنگ استفاده کرده که با ترکیب رنگ آبی و مشکی اسلات‌ها کامل شده است. به کارگیری فن آوری انحصاری SuperPipe در X58 Xpower پتانسیل اورکلاکینگ مادربرد را افزایش داده است ضمن اینکه همانند اکثر مادربردهای حرفه‌ای MSI برای اورکلاکینگ تنها کافی است کلید OC Genie را فشار دهید. در کنار استفاده از کلید OC Genie با توجه به سیستم خنک‌کننده موثر و قطعات با دوام مادربرد، دست کاربران حرفه‌ای هم برای اورکلاکینگ دستی مادربرد کاملا باز خواهد بود. مادربرد X58 Xpower به شش اسلات حافظه DDR3-2200 (در حالت اورکلاک شده) مجهز شده است تا به خوبی بتوان از قابلیت سه‌کاناله چیپ‌ست X58 استفاده کرد.

در این مدل در کنار هشت درگاه SATA II دو درگاه SATA III (6 Gbit) و دو درگاه eSATA هم در نظر گرفته شده است. امکان به کارگیری SLI دوگانه و CrossFireX چهارگانه هم از جمله ویژگی‌هایی است که X58 Xpower را به یک گزینه مناسب برای سیستم‌های فوق قدرتمند تبدیل کرده است. این مادربرد هم مانند دیگر مادربردهای حرفه‌ای از دو درگاه Gigabit Ethernet برخوردار است و از دیگر امکانات آن می‌توان به وجود کلید‌های کاربردی همچون V-Check، Power، Reset و Clear CMOS اشاره کرد.

به منظور تکمیل امکانات منحصربفرد مادربرد، شرکت MSI در این مدل از کارت صدای PCIe x1 Quantum Wave استفاده کرده است که از THX TruStudio PC و Creative EAX Advanced HD 5.0و خروجی صدای 7.1 پشتیبانی می‌کند ضمن اینکه با استفاده از ابزار جانبی OC Dashboard که به همراه مادربرد ارائه می‌شود می‌توانید با فشردن تنها دو کلید ساده از بیرون و به سرعت مادربرد خود را اورکلاک کنید. مادربرد X58 XPower از طراحی 16 فاز Dr.MOS PWM در کنار خازن‌های تمام جامد بهره می‌برد که این دو ویژگی تاثیر انکارناپذیری در افزایش عمر مفید آن داشته‌اند ضمن اینکه پتانسیل اورکلاکینگ فوق‌العاده‌ای به مادربرد بخشیده‌اند. این مادربرد از APS (Active Phase Switching) هم برخوردار است که با فعال یا غیرفعال کردن فازهای انرژی مصرف بهینه انرژی را تضمین می‌کند. امکان V-Kit انحصاری MSI که در برخی از کارت های گرافیکی سری Lightning این شرکت هم دیده می‌شود به کاربران اجازه می‌دهد ولتاژ قسمت‌های مختلف مادربرد خود را مشاهده کنند و یا به دلخواه تغییر دهند.

کلید‌های Power و Reset به صورت کلید های لمسی الکترومغناطیسی بر روی مادربرد قرار گرفته‌اند که به کاربر اجازه می‌دهند تنها بوسیله مادربرد کامپیوتر خود را کنترل کند. در کنار کلید های Power و Reset کلید های لمسی + و – و OC Genie قرارگرفته‌اند که با استفاده از آنها می‌توانید کلاک پایه مادربرد خود را تغییر دهید. بد نیست اشاره کنیم که وظیفه اصلی کلید OC Genie پیدا کردن بهترین و پایدارترین وضعیت اورکلاکینگ با توجه به مشخصات سیستم مورد استفاده است.

به منظور خنک کردن مادربرد و به خصوص چیپ‌ست، شرکت MSI فن‌آوری انحصاری و آشنای خود یعنی SuperPipe را به کار برده که البته اینبار در طراحی جدید از یک هیت‌سینک بزرگتر نسبت به مدل‌های پیشین استفاده شده است. این طراحی جدید پایداری و سلامت سیستم را در زمان اورکلاکینگ تضمین خواهد کرد.

سخن پایانی

مادربرد X58 XPower گزینه‌ای ایده‌آل برای استفاده از قدرت پردازنده‌های Nehalem است که هر دو دسته کاربران حرفه‌ای و یا معمولی می‌توانند به راحتی از امکانات منحصربفرد و پتانسیل اورکلاکینگ بالای آن به خوبی و به راحتی استفاده کنند.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389