سیستم های خنک کننده نوت بوک های نسل N17 شرکت MSI

سیستم های خنک کننده نوت بوک های نسل N17 شرکت MSI تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۵/۰۸/۱۷

همواره یکی از مهمترین دغدغه کاربران سیستم های حرفه­ ای، حرارت است. حرارت، کارایی دستگاه را کاهش می­دهد و از طرفی طول عمر قطعات را کم می­کند.

این چالش در نوت بوک­های حرفه­ ای مخصوص گیمینگ اهمیت بسیار بالاتری می­باید. چرا که کاهش کارایی در پردازش موجب کیفیت پایین تر بازی شده و حتی ممکن است در رقابت­های حرفه­ای باعث شکست گیمر شود.

MSI برای مقابله با این چالش در نوت بوک­های گیمینگ خود سیستم خنک کننده انحصاری Cooler Boost را در نسل­های مختلف و با امکانات متناسب با هر سری از نوت بوک­های گیمینگ خود توسعه داده است. در ادامه به معرفی این تکنولوژی­ها می پردازیم

SILENT STORM COOLING انقلابی در طراحی سیستم خنک کننده

یک مفهوم انقلابی نیاز به یک طراحی بی مهابا دارد. این تکنولوژی که بر روی کیس­ های گیمینگ MSI قرار دارد، یک راهکار منحصر به فرد در طراحی سیستم خنک کنندگی است. یک فن بزرگ هوای خنک را از پایین وارد سیستم می کند و حرارت را از مسیر دریچه های تعبیه شده به سمت بالا هدایت می کند، که باعث ایجاد گردبادی از جریان هوا داخل کیس برای داشتن یک خنک کننده فوق کارآمد و کاملاً بی صدا می شود که این امکان را به شما می دهد تا ساعت ها بدون هیچگونه نگرانی ازحرارت دستگاه بازی خود را ادامه دهید.

Cooler Boost Titan سه فن خنک کننده و تا با 15 پایپ انتقال حرارت

این سیستم خنک کننده شامل سه فن تقویت‌شده Whirlwind Blade است. دو فن با 29 پره به اضافه یک فن با 23 پره برای پردازنده و گرافیک که باعث افزایش 30 درصدی جریان هوا در دور یکسان می‌گردد.

در این تکنولوژی در حقیقت دو راه‌کار حرارتی مستقل برای CPU و GPU با مجموع 15 پایپ انتقال حرارت وجود دارد که اطمینان حاصل می‌کند که CPU در حالت اورکلاک بهترین عملکرد خود را حفظ کند و همزمان  بهترین خروجی گرافیک SLI را در اختیار کاربر قرار دهد. این تکنولوژی در ویرایش­های مختلف نوت بوک­های GT83VR و GT73VR موجود است.

Cooler Boost Trinity سه فن تقویت‌شده برای پلت‌فرم‌های بسیار نازک

این تکنولوژی دارای سه فن تقویت‌شده Whirlwind Blade است. تعداد پره‌ها به 41 می‌رسد که باعث افزایش 30 درصدی جریان هوا در دور یکسان می‌گردد. راه‌کارهای حرارتی مستقل بر روی CPU و GPU با مجموع 5 پایپ انتقال اطمینان حاصل می‌کند که حرارت در CPU یا GPU انباشته نشود تا هردو بتوانند بهترین عملکرد  خود را ارائه دهند. این تکنولوژی در سر­ی­های GS (غیر از GS43 ) نوت بوک­های MSI قرار دارد.

Cooler Boost 4 طراحی سیستم خنک‌کننده برای بازی با توان بالاتر

فناوری انحصاری Cooler Boost 4 در MSI با تخصیص پایپ­های انتقال حرارت مجزا به GPU و CPU ، دو ماژول‌های حرارتی داخلی ایجاد می‌کند. یک کلیک بر روی دکمه تقویت فن، یک مجموعه از 6 پایپ انتقال حرارت و دو فن به شکلی موثر و کارآمد حرارت را از سیستم خارج می‌سازد و باعث می­شود این طراحی در سیستم  خنک‌کننده  بهترین سطح از انواع خود باشد. این تکنولوژی را در اکثر سری­های MSI N17 GE می­توانید ببینید.

Cooler Boost 3 - کارایی فوق العاده دو سیستم خنک کننده

سیستم خنک کننده دوگانه Cooler Boost 3 برای افزایش کارایی نسل­های بعدی CPU و GPU طراحی شده است. برای فعال کردن این تکنولوژی یک کلید انحصاری در سمت چپ کیبورد نوت بوک طراحی شده است و این امکان را به کاربر می­دهد تا با زدن یک کلید حرارت را از سیستم خود دور نماید.

این تکنولوژی با کارایی فوق العاده به فضای اضافی نیاز نداشته و حتی صدای سیستم را کاهش می­دهد. با فعال سازی این تکنولوژی بر روی نوت بوک دمای CPU بین 8 تا 10 درجه سانتیگراد و دمای GPU بین 4 تا 5 درجه سانتیگراد کاهش می­یابد در حالی که سر و صدای سیستم خنک کننده از بسیاری از نوت بوک­های گیمینگ پایین تر است.

 

 
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389