Ryzen Threadripper : قوی‌ترین پردازنده‌های AMD

Ryzen Threadripper : قوی‌ترین پردازنده‌های AMD تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۶/۰۶/۲۹

شرکت AMD در کنار معرفی کارت‌های گرافیکی، هم‌چنین از پردازنده‌های اصلی خود گفت: این شرکت برنامه‌های بزرگی برای پردازنده‌هایRyzen Threadripper دارد. در ادامه، می‌توانید نگاهی کوتاه و کامل به اطلاعاتی که AMD از پردازنده‌های Ryzen Threadripper ارایه داده، داشته باشید.

مدل ها

می‌دانستیم که قرار است سریThreadripper   دو مدل داشته باشد: ۱۹۵۰ X و ۱۹۲۰.  X شرکت AMD آمد و گفت که یک مدل سوم هم وجود دارد: ۱۹۰۰X    این پردازنده ضعیف‌تر و ارزان‌تر است.

هر سه مدل از سوکت جدید sTR4 استفاده می‌کنند و یک مادربرد جدید می‌خواهند که از چیپ‌ست‌هایx399  پشتیبانی کند. شرکتAMD  گوید که شرکت‌های مختلفی مثلAsrock، Asus، Gigabyte وMSI  دربردهای خود را برای عرضه‌ی سری پردازنده‌های جدیدThreadripper آماده کرده اند.

هر سه پردازنده، برای کسانی ساخته شده‌اند که یا بازی‌ساز هستند و کار تخصصی می‌کنند، یا گیمرهایی که همزمان در کنار بازی‌های‌شان، چند نرم‌افزار دیگر هم باز دارند؛ مثل نرم‌افزارهای ویرایش و استریم همزمان ویدیوی روند بازی.

مشخصات

مشخصات سه پردازنده‌ی سریRyzen Threadripper از این قرار است:


1900X 1920X 1950X  
8 12 16 تعداد هسته
16 24 32 تعداد تر
64 64 64 لاین PCIe
3.8 گیگا هرتز 3.5 گیگا هرتز 3.4 گیگا هرتز فرکانس پایه
4.0 گیگا هرتز 4.0 گیگا هرتز 4.0 گیگا هرتز فرکانس بوست
180 وات 180 وات 180 وات انرژی مصرفی

پردازنده‌ی ۱۹۵۰ اولین پردازنده‌ی ۱۶هسته‌ای دسکتاپ است. تمام پردازنده‌ها آنلاک هستند؛ یعنی می‌توان آن‌ها را اورکلاک کرد.

شرکتAMD می‌گوید که می‌توان فرکانس ۱۹۰۰X را در حالت بوست به ۴٫۲گیگاهرتز هم رساند، ولی به شرطی که سیستم خنک کننده‌ی خوبی برای آن تنظیم کرده باشید.

 

قیمت

قیمت سه مدل پردازنده‌ی Threadripper از این قرار است:

X1950 : با قیمت 999 دلار

X1920 : با قیمت 799 دلار

X1900 : با قیمت 549 دلار

 

اگر یک پردازنده صرفا برای بازی کردن می‌خواهید، سراغ این مدل‌ها نروید. این پردازنده‌ها واقعا گران هستند و بیشتر برای کسانی ساخته شده‌اند که می‌خواهند بازی را با کیفیت بالا اجرا کنند و در کنار آن، بازی‌شان را استریم کنند و بار سنگینی روی پردازنده قرار دهند.

عملکرد

شرکتAMD  فته که پردازنده‌ی ۱۰۰۰دلاری این شرکت، یعنی همان مدل ۱۶هسته‌ای ۱۹۵۰X، عملکردی ۳۸درصد بهتر از پردازنده‌ی ده هسته‌ایCore i9-7900X  اینتل دارد. این شرکت هم‌چنین می‌گوید که پردازنده‌ی ۱۲هسته‌ای ۱۹۲۰ X در بنچمارک‌ها، از همان ۷۹۰۰X عملکردش ۱۱درصد بهتر است.

برای معرفی این پردازنده‌ها، شرکتAMD  بارها به عبارت «ماشینی برای انجام چند کار با هم» اشاره کرده است. شما هم این موضوع را فراموش نکنید.

 

به نقل از سایت دیجی کالا مگ
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389