AMD برای اولین بار در دهه اخیر توانست در کشور آلمان از اینتل پیشی بگیرد

AMD برای اولین بار در دهه اخیر توانست در کشور آلمان از اینتل پیشی بگیرد تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۶/۰۷/۲۲

زمانی‌که کمپانیAMD در ماه مارس سال 2017 سری پردازنده‌هایRyzen خود را روانه بازار نمود تعدادی از تحلیلگران که البته به نظر طرفدار این شرکت نیز به‌نظر می‌رسیدند، با ارائه این محصول امیدوار شدند که پردازندهRyzer می‌تواند باعث تقویت این کمپانی در فضای رقابتی پردازنده‌ها شود.

بر اساس داده‌ها و اطلاعاتی که از بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی آلمان به نامMindfactory.de به دست آمده، به‌نظر می‌رسد که کمپانیAMD می‌خواهد تغییرات اساسی را ایجاد نموده و خوشبختانه یک خیزش بلند در بازار را شروع نماید تا قلب و ذهن مشتریان را به سمت خود جلب کند.

براساس اطلاعات ماهیانه‌ای که این فروشگاه اینترنتی برای عموم منتشر نموده، کمپانیAMD تنها 27 درصد از سهم بازار را ماهی که در آن تراشه جدید Ryzen را عرضه نموده در اختیار داشته و این میزان به‌طور پیوسته در حال افزایش بوده تا به سهم فوق‌العاده چشمگیر 56 درصدی بازار در ماه آگوست رسید.

براساس این داده‌ها، آخرین پلتفرمThreadripper کمپانیAMD که در اواخر این ماه عرضه شد به دلیل قیمت جذاب و وسوسه کننده‌اش توانسته به محبوبیتی چشمگیر دست پیدا نماید.

این اطلاعات در مورد اینتل کمی متفاوت‌تر است. با توجه به آمارهای اعلام‌شده در مورد اینتل، تنها یک محصول توانسته، عمده سهم فروش این شرکت را در ماه به دست آورد که آن‌هم پردازندهCore i7-7700K بوده که هنوز هم یکی از محبوب‌ترین سی‌پی‌یوهای تولید شده برایPC است.

اینCPU مخصوص سیستم‌های بازیPC هنوز هم به دلیل عملکرد خاصش در بازی یکی از شاخص‌ترین محصولات این کمپانی بوده و در ایالات‌متحده آمریکا مدتی طولانی است که در صدر لیست پرفروش‌ترین‌های وب‌سایت آمازون قرار دارد. این در حالی است که پنج رتبه بعدی در پرفروش‌ترین‌ها را به کمپانیAMD واگذار نموده است.

اگرچه داده‌های بالا تنها از یک‌خرده فروش در آلمان به‌دست‌آمده ولی نشان می‌دهد کهAMD توانسته با ارتقا کیفیت محصولات خود، شرکتش را برای رقابت با رقیب اصلی خود یعنی اینتل توانمند نموده و به گیمرها و سازندگان سیستم‌های کامپیوتری نشان داده که می‌توانند برای پردازنده بعدی خود، روی این کمپانی حساب باز کنند.

 

بر گرفته از سایت آی تی رسان

 
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389