پیروزی AMD EPYC ها در کامپیوتر های مایکروسافت

پیروزی AMD EPYC ها در کامپیوتر های مایکروسافت تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۶/۰۹/۱۸

شرکت مایکروسافت(Microsoft) کمی بیش از یک سال قبل پروژه ای با نام"Project Olympus" را راه اندازی که کرد به تولید کامپیوترهایLv2 منتهی شد. ابرکامپیوترهایLv2 نه فقط برای ثبت رکورد، بلکه برای کاربردهای سنگین و مداوم مایکروسافت در زمینه هایی مانندVirtual Machines (VM) تولید شده بود. اینک مایکروسافت تصمیم گرفته تا است تا سری بعدی سرورهایLv2 را به پردازنده هایAMD EPYC مجهز نماید. پردازنده هایAMD EPYC با ساختارMCM، دارای تعداد هسته های بالایی از معماریZEN هستند که تنها برای کاربرد سرور طراحی شده اند. پایگاه های داده مایکروسافت خواهان هسته های بیشتر و سرعت بالای ذخیره سازی هستند که در نتیجهAMD EPYC ها برای آنها بسیار ایده آل هستند.

کمپانی AMDاز این انتخاب بسیار خوشحال بوده و این قرارداد را بسیار سودمند عنوان کرده است. هر چند که این شرکت در زمینه GPUو کارت گرافیک با مشکلات بسیاری مواجه است، اما در زمینه انواع پردازنده موفق به کسب موفقیت هایی نیز شده است. کامپیوترهای آینده مایکروسافت که به پردازنده های EPYCمجهز هستند، در سال 2018 راه اندازی شده و بخشی از پایگاه داده این شرکت را تغذیه خواهند کرد. دومین کاربرد ابرکامپیوترهای این شرکت، ارائه پروژه Azureاست. Azureپروژه ای بر اساس فضای ابری است که حجم پردازش و ذخیره سازی بالایی را طلب می کند.

 نمونه های آتیLv2 که وظیفه ی ران کردن پروژهAzure را بر عهده دارند، با پردازنده قدرتمندAMD EPYC 7551 استارت خواهند خورد. این پردازنده دارای فرکانس 2.2 گیگاهرتز و حداکثر فرکانس 3.0 گیگاهرتز برای تک هسته است. 32 هسته ی پردازشی در کنار پشتیبانی از 128 باسPCIe و موتور امنیتی قدرتمند، از جمله دیگر ویژگی هایAMD EPYC 7551 به شمار می روند. اینتل در ماه های اخیر به دلیل بروز مسائل امنیتی در بخشME، حواشی سر سام آوری را پشت سر می گذارد!

برگرفته از سایت سخت افزار مگ
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389