همکاری AMD و کوالکام در استفاده از تراشه های LTE

همکاری AMD و کوالکام در استفاده از تراشه های LTE تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۶/۰۹/۱۹

 یکی از اتفاقات عجیب امروز در کنفرانس تکنولوژی کوالکام حضورAMD بود.

Kevin Lensingیکی از مدیران ارشد بخشClient Business شرکتAMD در این کنفرانس خبر از همکاریAMD و کوالکام در زمینه ساخت محصولات شبکه و تجهیزات ارتباطی داد.

به تازگی AMDخبر از تولید پردازنده‌های با کارایی بالا از پلتفرم پردازنده‌های x86و آخرین نسل پردازنده‌های گرافیکی خود در قالب لپ‌تاپ خبر داده بود. در بالاترین مدل این پردازنده‌ها مدل Ryzen 7 2700Uبا چهار هسته‌ی Zenبه همراه 10CUهسته‌ی Vegaقرار دارد که با مصرف در مجموع 15wیکی از بهترین گزینه‌ها برای نوت‌بوک‌هاست.

 Kevin Lensing در خلال کنفرانس تکنولوژی کوالکام خبر از همکاریAMD و کوالکام برای قرار دادن ارتباطLTE در پردازنده‌هایRyzen Mobile داد. او در ادامه برای سازندگان، امکانات و توانایی‌های تراشه‌یRyzen Mobile در استفاده از مودم‌هایLTE کوالکام را تشریح کرد.

همراه سازی لپ‌تاپ با قابلیت ارتباط با شبکه موبایل چندان جدید نیست، همانطور که اینتل با به کارگیری تراشه‌های XMM7260و XMM7360پیشتر در بسیاری از Chromebooksها این قابلیت را پشتیبانی می‌کرد. اما مسئله تعجب آور حضور AMDبه عنوان رقیب اصلی پردازنده‌های اینتل در این کنفرانس و خبر ورود پلتفرم Ryzenبه این حوزه است که باعث رقابت دیدینی این دو سازنده در زمینه پردازنده‌های لپ‌تاپ می‌شود.

برگرفته از سایت شهر سخت افزار
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389