بهترین مانیتور برای یک دسکتاپ گیمینگ

بهترین مانیتور برای یک دسکتاپ گیمینگ تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۶/۱۰/۰۵

مونیتورهای سری Optix MAG شرکت MSI با امکانات فوق العاده و متنوعی که به ذهنتان هم نمی رسد، جهت بهبود کیفیت بازی معرفی شده اند. در اینجا سعی شده است تا نگاهی به این ویژگی ها و نحوه استفاده از آن ها بیاندازیم.

ابتدا به 5 ویژگی اصلی سری MAG اشاره میکنیم:

1.   معرفی نرخ بازسازی

2.   تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از نرخ 144 هرتز

3.   مانیتور گیمینگ منحنی

4.   پورت HDMIو DisplaPort

5.   امکان نشانه گذاری روی هدف

 

1.   معرفی نرخ بازسازی

این توضیح برای کسانیست که نرخ بازسازی را شنیده اند اما تعریف آن را نمی دانند. نرخ بازسازی در حقیقت تعداد تصاویری می باشد که در هر ثانیه رسم و یا بازسازی می شوند.  بنابراین 144 هرتز به معنای توانایی بازسازی 144 تصویر در ثانیه می باشد. اما فایده این عدد چه چیزی می باشد؟ اساسا هر چه این عدد بزرگتر باشد، تصاویر روانتر بنظر خواهند رسید. با مشاهده عکس های زیر درخواهید یافت که تعداد تصاویر رسم شده در یک انیمیشن چه تاثیری خواهد گذاشت. بنابراین نرخ بازسازی برای روانتر شدن بازی ها نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

2.    تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از نرخ 144 هرتز

در قسمت قبل پیرامون نرخ بازسازی و تعریف آن صحبت شد. باید متوجه اهمیت این موضوع شده باشید که اگر میخواهید هنگام بازی 144 هرتز واقعی را تجربه کنید باید تجهیزات لازمی که قابلیت پشتیبانی ازین نرخ را داشته باشند را نیز داشته باشید، مانند یک گیمینگ دسکتاپ، یک کارت گرافیک برای تولید آن و در نهایت یک مانیتور جهت پخش.

 

3.    مانیتور گیمینگ منحنی

برای تاثیرگذاری بیشتر بازی، صفحه نمایش این مانیتور ها منحنی طراحی شده. نکته مثبت این نمایشگرها در این است که شما میدان دید گسترده تری  خواهید داشت و در نتیجه ارتباط بهتری با بازی برقرار خواهید کرد. ویژگی دیگر و منحصر بفرد آن استفاده همزمان سه مانیتور به صورت پاناروما می باشد که یک خط دید منحنی بینظیر را به وجود میاورد.    

 

4.   پورت HDMI و DisplaPort

اکثر کارت های گرافیک امروزی از خروجی HDMIو DisplayPortپشتیبانی می کنند. پس در سری  MSI Optix MAGاستفاده از کدام یک از این پورت ها بهتر است؟ این موضوع کاملا بستگی به نرخ بازسازی مود نیاز شما دارد. چرا که HDMI ماکزیمم تا 120 هرتز را پشتیبانی می کند و این در حالیست که DisplayPort قابلیت بازسازی تصاویر تا نرخ 144 هرتز را دارد.  پس اگر از گیمینگ دسکتاپی استفاده میکنید که قابلیت پخش تا نرخ 144 را دارد بهتر است که از کابل DisplayPort استفاده کنید تا بهترین خروجی را در مانیتور خود داشته باشید.

 

5.   امکان نشانه گذاری روی هدف

حقیقتا همه ما در طول بازی های کامپیوتری نیاز به کمی کمک داریم. سری Optix MAG با امکان نشانه گذاری روی هدف کمک بزرگی در بازی ها به حساب می آید. بنابراین هر موقع نیاز به یک پشتیبانی داشتید می تواید این فناوری را احضار کنید.

 
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389