AMD چیپ‌ ست جدید سری ۴۰۰ را ثبت کرد

AMD چیپ‌ ست جدید سری ۴۰۰ را ثبت کرد تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۶/۱۰/۱۰

 AMD‌پیش‌تر و به صورت رسمی اعلام کرده بود که سال آینده‌ی میلادی از تکنولوژی ۱۴ نانومتری LPPفعلی به نمونه‌ی ۱۲ نانومتری LPشرکت گلوبال‌فاندریز مهاجرت خواهد کرد. پس می‌توان انتظار رونمایی از نسل جدید پردازنده‌های این شرکت را در سال ۲۰۱۸ داشت. حال اطلاعاتی فاش شده است که از عرضه‌ی یک چیپ‌ست جدید توسط   AMD خبر می‌دهند.

چیپ‌ست جدید سری ۴۰۰ شرکت AMD به تازگی در لیست سایت PCI-SIG‌ رویت شده است. این چیپ‌ست جدید با نام Promontory 400 Series به ثبت رسیده است. طبق این اطلاعات چیپ‌ست فعلی سری ۳۰۰ همچنین در خانواده‌ی  Promontory قرار می‌گیرد.

 

 

چیپ‌ ست‌های فعلی AMD در این لیست و در بخش PCIe 2.0 طبقه‌بندی شده‌اند. با توجه به قرارگیری چیپ‌ست‌های سری ۴۰۰ در بخش PCIe 3.0، پس شاهد بهبود آن‌ها در این بخش خواهیم شد و البته نباید انتظار پشتیبانی آن‌ها از نسل چهارم رابط PCIe را داشت. پیش از این AMD به کاربران خود قول پشتیبانی از پلتفرم AM4 را تا سال ۲۰۲۰ داده بود. بدین ترتیب انتظار می‌رود چیپ‌ست‌های سری ۴۰۰ از پردازنده‌های فعلی رایزن پشتیبانی کنند.

چیپ‌ست‌ها سری ۳۰۰تا ۸لاین نسل دوم PCIe را در اختیار کاربران قرار می‌دادند و اکنون بهبود آن‌ها به نسل سوم این رابط، عملکرد و پهنای باند دو برابری را به همراه خواهد داشت. پیش از این APUهای AMD از سوکت +FM2 بهره می‌بردند، این در حالی بود که پردازنده‌های سری FX تنها قابلیت اتصال به سوکت‌های + AM3را داشتند. اکنون تمام پردازنده‌های این شرکت از سوکت  AM4 پشتیبانی می‌کنند.

چیپ‌ست‌های سری ۳۰۰ AMD کاهش محسوسی در توان مصرفی ایجاد کردند و احتمال می‌رود که نسل جدید چیپ‌ست‌های این شرکت، پا را از این بیشتر فرا بگذارد. رویداد CES 2018 به‌ زودی آغاز به کار می‌کند و انتظار می‌رود AMD اطلاعات بیشتری در این خصوص ارایه دهد.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389