ای پی یو های جدید AMD

ای پی یو های جدید AMD تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

ای پی یو های جدید AMD : مرکب از پردازنده بروز رسانی شده Ryzen و گرافیک Radeon RX Vega

شرکت AMD از سری جدید ای پی یوهای دسکتاپ Ryzen(به معنای ترکیب پردازنده و گرافیک بر روی یک چیپ) به عنوان جایگزین چیپ های قدیمی Athlon خبر داد. سازنده مدعی است که از دو ترافلاپس قدرت محاسباتی ( یکی از مقیاس های پایه برای سنجش کارایی پردازنده کامپیوتر) بر روی یک چیپ استفاده کرده.

ای پی یو Ryzen 5 2400G، متشکل از پردازنده 4 هسته و 8 رشته ای با فرکانس پایه 3.6Ghzو 3.9Ghz هنگام boostهمچنین گرافیک Radeon RX با 11 واحد محاسباتی برای قابلیت بازی در تنظیمات 1080Pمی باشد.

یک رده پایین تر نیز AMD ای پی یو Ryzen 3 2200G را با نرخ پایه 3.5Ghzو 3.7Ghz هنگام boost، 4 هسته، 4 رشته و 8 واحد محاسباتی برای گرافیک Radeon RX Vega نیز معرفی کرده است.

دو ای پی یو Ryzen 5 4200G و Ryzen 2200G به عنوان جایگزین پردازنده های Ryzen 3 1200 و Ryzen 5 1400 که سال گذشته وارد بازار شدند معرفی خواهند شد.  

بنچمارک های منتشر شده توسط AMD نشان از پیشرفت پردازند ها نسبت به نسل قبل را دارد.

در عمل نیز پردازنده سری 2000 AMD به لطف سنسور های هوشمند و قدرتمند Pure Power نیز مصرف برق را بهینه کرده است. در ضمن تکنولوژی های Precision Boost 2 و Extended Frequency Range 2 نیز در این پروسه تاثیر به سزایی داشته اند.

اما داستان اصلی به گرافیک Radeon RX Vega تعبیه شده بر روی بورد مربوط می شود که عملا عمکرد گرافیکی را نسبت به Intel Coffee Lake تا دو برابر بهتر ساخته است. این گرافیک نیز از ویژگی های نرم افزاری FreeSync، Radeon Chill،Enhanced Sync و Radeon ReLive پشتیبانی می کند.

همه در یک خانواده

خبر خوب این است که برای استفاده از این ای پی یو ها نیازی به خرید مادربورد جدید نمی باشد. بنابراین مصرف کننده تنها کافیست Bios هر مادربوردی که از Ryzen پشتیبانی میکند را بروز رسانی کند.

تولید کننده های مادربورد نیز محصولات جدیدی با برچسب AMD Ryzen Desktop 2000 روانه بازار خواهند کرد.

نوار های RGB در سال جدید

در صدر این اخبار، AMD از سیستم خنک کنندگی جدید Wraith Prism همراه با نور پردازی RGB خبر می دهد.

این تغییر بزرگ شامل نوارهای رنگین کمانی RGB جهت روشن کردن تیغه های فن می باشد. البته این نورپردازی می تواند در حالت خاموش نیز قرار بگیرد یا در صورت نیاز در نقطه مقابل خنک کننده های بدون نورپردازی RGB به نام Wraith Max  نیز موجود می باشد.

 

 

 
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389