با کند بودن کامپیوترتان خداحافظی کنید

با کند بودن کامپیوترتان خداحافظی کنید تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷

AMD فناوری FuzeDrive را معرفی کرد

 AMDدر همکاری با Enmotus، فعال در حوزه فناوری‌های ذخیره سازی مخصوص سرورها، یک راهکار جدید به نام  FuzeDriveبرای پردازنده‌های Ryzen معرفی کرد. این فناوری به سرعت خواندن و نوشتن هارد دیسک‌های مکانیکی شتاب می‌بخشد.

FuzeDrive  چیست و چگونه کار می‌کند؟

FuzeDriveیک فناوری برای سرورها است اما آنچه  AMDدر همکاری با Enmotus ارائه می‌کند، یک نسخه سفارشی از آن است.   FuzeDriveیک راهکار نرم افزاری است که ابتدا حافظه‌های متصل به سیستم را از نظر کارایی، گنجایش و شدت استفاده بررسی می‌کند، پس از آن  SSDها و هارد دیسک‌های سیستم را ترکیب می‌کند، با این حال یک تفاوت اساسی با دیگر راهکارهای کش کردن موجود دارد و آن تجمیع همه آنها است. FuzeDriveتمامی درایوهای سیستم را ترکیب می‌کند و یک درایو بزرگ‌تر ایجاد می‌کند، برای نمونه اگر یک SSDبا ظرفیت 128 گیگابایت و یک هارد دیسک 2 ترابایتی داشته باشید، FuzeDriveیک درایو ذخیره سازی با ظرفیت (اسمی) 2.1 ترابایت در اختیار شما قرار می‌دهد.

FuzeDriveنه تنها SSDو هارد دیسک سیستم کاربر را ترکیب می‌کند، بلکه به طور پیوسته و هوشمندانه، بر عملیات خواندن و نوشتن نظارت می‌کند و فایل‌ها و برنامه‌ها را در سریع‌ترین حافظه در دسترس ذخیره می‌کند، برای نمونه فایل‌های بوت سیستم عامل و فایل‌های مربوط به برنامه‌های پر استفاده به سریع‌ترین حافظه غیر فرار در دسترس منتقل می‌شوند تا با بالاترین سرعت ممکن اجرا شوند. FuzeDriveتنها به این کار بسنده نمی‌کند و با پایش و اولویت بندی هوشمندانه، همواره سریع‌ترین حافظه در دسترس را در اختیار برنامه‌ها قرار می‌دهد. از نظر تئوری نتیجه این کار افزایش سرعت بارگذاری سیستم عامل و برنامه‌ها در کنار افزایش سرعت پاسخ دهی کلی سیستم است.

تاثیرFuzeDrive

FuzeDrive  چیزی فراتر از هارد دیسک‌های هیبریدی (ترکیبی) معمولی است و تطبیق پذیری بسیاری بالایی دارد، اگر شما بعداً در آینده ترکیب هارد دیسک‌ها وSSD های سیستم خود را تغییر دهید، این فناوری گزینه‌های مختلفی را به شما ارائه می‌کند تا به بهترین نحو ممکن از آنها استفاده شود. افزون بر آنچه که اشاره شد،FuzeDrive از تخصیص بخشی از حافظه رمDDR4 به عنوان حافظه میانجی پرسرعت در بین حافظه‌های کُندتر پشتیبانی می‌کند.

  FuzeDriveبا مادربردهای مبتنی بر چیپ ست‌های B350 ،X370 و X399 قابل استفاده است و شما به یک پردازنده Ryzen یا Ryzen Threadripper نیاز دارید. متأسفانه این برنامه رایگان نیست و باید 20 دلار بپردازید.

 

منبع برگرفتهاز سایت شهر سخت افزار
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389