یک تیر و دو نشان با پردازنده AMD Ryzen 5 2400G

یک تیر و دو نشان با پردازنده AMD Ryzen 5 2400G تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۶/۱۱/۲۳

همانطور کمپانی اینتل به تازگیAPU های سریRaven Ridge را معرفی کرده و تولید کنندگان مادربرد نیز به حمایت از آن، آپدیت های جدیدی را به منظور بروزرسانی بایوس برای سوکتAM4 منتشر کرده اند که پشتیبانی ازRaven Ridge ها را فراهم کرده است.

 ((هر دو پردازنده در تاریخ 12 فوریه برای عرضه در بازارهای جهانی آماده هستند اما مسئله ای که اهمیت موضوع را در آنها بالا می برد، استفاده از تراشه های گرافیکی "وگا" به عنوان پردازنده مجتمع است که در اینتل نیز به اسمIGPU نامیده می شود. از سوی دیگر عملکرد گرافیک داخلی آن یکی از بخش هایی که کاربران خانگی به آن امید بسته اند. شایان ذکر است که تراشه هایRaven Ridge که از پردازشگرهای داخلیVega بهره می برند، برای حافظه از رم هایDDR4 بهره می برند. این در حالی است که کارت گرافیک های معماری وگا از حافظه هایHBM2 برخوردار هستند. به طور کلی تفاوتی در تغذیه این دو حافظه برای وگا مشاهده نمی شود.

تراشه گرافیکی Vega 11 یا به عبارت ساده تر تراشه مجتمع گرافیکی وگا 11، دارای 44 واحد TMUبوده و همچنین فرکانس تراشه گرافیکی Vega 11با فرکانس 1250 مگاهرتز طراحی شده است. هر دو پردازنده دارای 4 هسته در بخش CPUهستند با این وجود Ryzen 5 2400Gدارای 8 رشته است.))

در حال حاضر وضعیت قیمت پردازنده و کارت گرافیک به ارقام خیره کننده ای رسیده است و اینک خرید یک APUبا کارایی بالا و قیمت مناسب، برگ برنده کاربران با بودجه های محدود است. به تازگی نتایج بیشتری از آزمون های APUمدل AMD Ryzen 5 2400Gمنتشر شده است. اینک از شما دعوت می کنیم که به مشاهده نتایج این APUدر آزمون هایی مانند 3D Mark، FireStrike, FireStrike Extremeو  TimeSpy, Cinbench MTبپردازید.

 

 

منبع برگرفته از سایت سخت افزار مگ
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389