اولین تصاویر از کالبد شکافی پردازنده AMD Ryzen 5 2400G

اولین تصاویر از کالبد شکافی پردازنده AMD Ryzen 5 2400G تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۶/۱۱/۲۹

اخیرا اورکلاکر مشهور Der8auerدست به دلید کردن یک پردازنده Ryzen 5 2400Gزده است که در ادامه مطلب به نتایج آن خواهیم پرداخت. با سخت افزار همراه باشید.

کمپانی AMDاخیرا APUهای جدید خود را در سری Raven Ridgeعرضه کرده است. این APUها بر خلاف سری Ryzenدارای لحیم شدگی IHSو تراشه Dieنبوده و همانند پردازنده‌های کمپانی اینتل دارای خمیر انتقال دهنده حرارت هستند. این عمل از سوی کمپانی AMDمی‌تواند در دمای این پردازنده‌ها در مقایسه با لحیم شدن تفاوت قابل توجهی را داشته باشد. همچنین می‌توان گفت کیفیت خمیر انتقال دهنده حرارت بکار رفته نیز خود یک فاکتور مهم است.

به تازگی اورکلاکر مشهور با نام مستعار Der8auerیک پردازنده Ryzen 5 2400Gبه عنوان یکی از APUهای جدید کمپانی AMDرا زیر تیغ برده و آنرا دلید (delied) کرده است. طبق اطلاعات موجود، این اورکلاکر برای دلید از ابزار Delid Die Mate 2و برای تعویض خمیر حرارتی از خمیر Grizzly Kryonautاستفاده کرده است. نتیجه این عمل در حالت عادی پردازنده را می‌توانید در تصویر بالا مشاهده کنید. طبق این چارت، می‌توان شاهد کاهش دمایی در محدوده 7 الی 12 درجه سانتیگراد در حالت عادی (اورکلاک نشده) برای پردازنده Ryzen 2400Gبود.

همچنین این اورکلاکر نتیجه دمای این پردازنده را پس از دلید کردن در حالت اورکلاک شده تست کرده است. اورکلاک این پردازنده با ولتاژ کاری 1.44 ولت در فرکانس 3975 مگاهرتز صورت گرفته است که نتیجه تغییرات دمای این پردازنده را در تصویر بالا می‌توان مشاهده کرد. همچنین طبق این چارت می‌توان شاهد کاهش دمای بسیار خوبی را در محدوده 10 الی 15 درجه سانتیگراد در حالت اورکلاک شده برای پردازنده Ryzen 2400Gبود.

نکته حائز اهمیت دیگری که می‌توان در انتهای این مطلب به آن اشاره داشت، اعلام کمپانی AMDدر مورد لحیم شدن تراشه Dieبه IHSدر پردازنده‌های Pinnacle Ridgeاست. این اعلام توسط کمپانی AMDطی چند وقت اخیر منتشر شده است که حاکی از استفاده نکردن این کمپانی از خمیر انتقال حرارتی برای پردازنده‌های Ryzen 2000در سری Pinnacle Ridgeاست. این کمپانی همانطور که اشاره شد قصد دارد تا تراشه Dieرا به IHSپردازنده‌ها طی تولید لحیم کند.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389