کمپانی AMD با Soc های Rayzen 1000 خود به رقابت Geminilake های اینتل خواهد رفت

کمپانی AMD با Soc های Rayzen 1000 خود به رقابت Geminilake های اینتل خواهد رفت تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۶/۱۲/۰۲

اخیرا تصویری از یک مادربرد SoCمبتنی بر پردازنده‌های سری Ryzen 1000کمپانی AMDمنتشر شده است. در ادامه با سخت‌افزار همراه باشید.

سال 2017 برای پردانده‌های جدید کمپانیAMD با یاد ماندنی خواهد بود. پردازنده‌های جدیدی چونRyzen ، Threadripper و همچنینAPUهای جدید که در جریان معرفی‌های رسمی کمپانیAMD صورت گرفت توانست سال خوبی را برای این کمپانی رقم بزند. علاوه بر این کمپانیAMD برای برنامه آینده خودSoC ها را نیز در نظر گرفته است.

تصویری که مشاهده می‌کنید متعلق به یک مادربردSoC مبتنی بر پردازنده‌های سریRyzen 1000 کمپانیAMD است. این مادربرد در مدلSOM-5871 ازSoC های سریR بوده و از همان معماریZen برخوردار بوده و یا به عبارتی پردازنده‌های بکار رفته در همان سریRaven Ridge هستند. همچنین طبق اطلاعات در دسترس قرار گرفته، می‌توان گفت این سری از مادربردهای مجهز به پردازنده‌های از پیش نصب شده در مدل‌های 2 ، 4 و 8 هسته معرفی و عرضه خواهند شد.

پردازنده هر کدام ازSoCها دارای 1 یا 2 مگابایت حافظه کش بوده و توان حرارتی آنها در محدوده 12 الی 54 وات خواهد بود. فرکانس پردازشی پردازنده‌های اینSoCها مشخص نشده است اما از سوی دیگر می‌توان انتظار حضور پردازشگرهای گرافیکیRadeon Vega را با 11 واحد محاسباتی داشت. علاوه بر این، رمزگذاری و رمزگشاییH.265، رمز گشاییVP9 و پشتیبانی ازUltra HD از دیگر مشخصات اینSoCها خواهد بود. در بخش پشتیبانی حافظه نیز این محصولات توان همراه سازی حداکثر ماژول‌های دو کانال 32 گیگابایتیDDR4 وECC را با فرکانس 2400 مگاهرتز خواهد داشت.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389