عملکرد فراتر از انتظار AMD طی زمستان 2018

عملکرد فراتر از انتظار AMD طی زمستان 2018 تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۰۲/۰۸

AMDطی سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸، عملکرد مالی بالاتر از پیش‌بینی‌ها داشته که نتیجه‌ی آن کسب سود ۸۱میلیون دلاری توسط این شرکت است.

ساعاتی پیشAMD گزارش مالی سه‌ماهه‌ی اول سال جاری میلادی را منتشر کرد. AMD به واسطه‌ی افزایش فروش پردازنده‌های رایزن موفق شده است سود خالص ۱۱سنت به ازای هر سنت یا به بیان بهتر، سود خالص ۸۱میلیون دلاری کسب کند. تحلیل‌گران در پیش‌بینی‌های خود کسب سود خالص ۹سنت به ازای هر سهم را پیش‌بینی کرده بودند؛ حال آنکه عملکرد خوب مالیAMD باعث شده است سود بیشتری عاید این شرکت شود. همچنین باید به درآمد ۱.۶۵میلیارد دلاری اِی‌اِم‌دی اشاره کرد.

AMDپیش‌بینی کرده است که طی سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۱۸درآمدی ۱.۷۲میلیارد دلاری داشته باشد. این پیش‌بینی نیز بالاتر از انتظار تحلیل‌گران بازار است.

در مقایسه با سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸، درآمد AMDنزدیک به ۴۰درصد افزایش پیدا کرده است. بیشترین افزایش درآمد مربوط به بخش تولید پردازنده‌های گرافیکی و رایانشی است که ۹۵درصد از درآمد کسب‌شده توسط AMD‌را شامل می‌شود. این بخش از AMDموفق شده است درآمدی ۱.۱۲میلیارد دلاری کسب کند.

درآمد بخش تولید محصولات اینترپرایز AMDنیز با کاهش ۱۲درصدی به ۵۳۲میلیون دلار رسیده است. این بخش از AMDکه وظیفه‌ی تولید تراشه‌های شخصی‌شده نظیر پردازنده‌های مورد استفاده در کنسول‌ها را بر عهده دارد، اولین فصل سال گذشته‌‌ی میلادی نیز شاهد کاهش درآمد بود.

 AMDبا تولید پردازنده‌های سرور اپیک درصدد گرفتن سهم از بازاری است که اینتل در آن نقش بسیار پررنگی ایفا می‌کند. AMDاز عملکرد نسل اول پردازنده‌های سری اپیک بسیار راضی است و اعلام کرده که پس از عرضه‌ی این محصول به بازار، مشتریان بسیار خوبی به دست آورده است. این شرکت امیدوار است با عرضه‌ی نسل دوم تراشه‌های اپیک حضور خود در بازار تراشه‌های سرور را بیش از پیش پررنگ‌ کند. انتظار می‌رود نسل دوم پردازنده‌های سری اپیک از سال آینده میلادی راهی بازار شود.

فروش پردازنده‌ی گرافیکی برای استفاده در حوزه‌ی معدن‌کاوی و بلاک‌چین ۱۰درصد از درآمد AMDرا به خود اختصاص داده است. AMDپیش‌بینی کرده که در سه‌ماهه‌ی دوم شاهد کاهش فروش درآمد حوزه‌ی ارزهای دیجیتال باشد. طی سه‌ماهه‌ی اول سال جاری میلادی، AMDبخشی از سهم انویدیا را در این حوزه به خود اختصاص داد.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389