کمپانی AMD در حال توسعه فناوری 7 نانومتری

کمپانی AMD در حال توسعه فناوری 7 نانومتری تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۰۲/۰۹

طبق اعلام لیسا سو مدیرعامل شرکت AMD، آن‌ها هم اکنون در حال کار روی تکنولوژی ۷نانومتری هستند و نمونه‌ی اولیه تا پایان سال جاری در دسترس قرار خواهد گرفت.

کمپانی AMDاخیرا اعلام کرد که برای سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸میزان سود‌آوری این شرکت نسبت به سال‌های گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است. مدیر عامل این کمپانی چندی قبل اعلام کرد که درآمد سالیانه این شرکت حدود ۴۰درصد افزایش داشته و از میزان پیش‌بینی‌ شده‌ی ۱.۱۸میلیارد دلار توانسته به ۱.۶۵میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

کمپانی AMDدر سه بخش تجاری مختلف فعالیت دارد: محاسبات و گرافیک، سرمایه‌گذاری و دیگر موارد. جای تعجب نیست که این رشد اقتصادی شرکت به طور کامل به دلیل فروش بالای پردازنده‌های Ryzenو EPYCبوده است، حتی فروش‌ قوی‌تر کارت‌های گرافیک Radeon Vegaنیر به علت تقاضای بسیار بالای ماینرها برای انجام فرایند استخراج یکی دیگر از این دلایل می‌تواند باشد.

درحالی که این شرکت توانسته به چنین موفقیت‌های بزرگی برسد، در طی یک تماس تلفنی دکتر لیسا سو مدیر عامل شرکتAMD اعلام کرد که بخشRadeon Technologies این شرکت هم اکنون کار روی سیلیکون ۷نانومتری را در آزمایشگاه‌های خود شروع کرده و تا پایان سال احتمالا می‌توانند نمونه‌های آزمایشی را در اختیار کاربران قرار دهند. البته به یاد داشته باشید که نباید این محصول را باNavi که قرار است به عنوان جانشینVega معرفی شود، اشتباه گرفت. این آزمایشات تنها برای کوچک‌تر کردن بخشDie در تکنولوژی ۱۰نانومتری فن‌آوریVega 10 صورت خواهد گرفت. تولید این قطعات جدید تحت نامVega 20 انجام می‌شود و ساخت آن توسط شرکتTSMC انجام می‌گیرد.

علاوه بر مزایای مشخصی همچون کاهش مصرف برق که کوچک‌تر شدن سطح Dieبه همراه دارد، تکنولوژی Vega 20بیشتر برای ماشین‌های یادگیری و هوش مصنوعی بهینه خواهد شد و احتمالا علاوه‌ بر افزایش و بهبود عملکرد، توانایی پشتیبانی از ۳۲گیگابایت حافظه‌ی HBM2را نیز خواهد داشت. اگر همه چیز خوب پیش برود به احتمال زیاد در اول سال ۲۰۱۹فن‌آوری Vega 20روانه‌ی بازار خواهد شد.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389