از CPU های 7 نانومتری AMD چه خبر ؟

از CPU های 7 نانومتری AMD چه خبر ؟ تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۰۲/۱۶

در مطالب روزهای پیشین، به آرایشAMD در زمینه معماری هایCPU وGPU اشاره کردیم؛ قضیه از این قرار است که این شرکت زین پس نسل های خود را در معماریZEN به صورت زیر ارائه خواهد کرد؛ مثال:

معماریZEN1

معماریZEN+

معماریZEN2

معماریZEN+

به عبارت ساده تر، این شرکت پس از هر معماری ZEN، یک میان معماری پلاس را عرضه خواهد کرد. اما کاهش لیتوگرافی بیشتر در معماری های اصلی آن روی خواهد داد. این شرکت در گزارش مالی جدید خود (آخرین 3 ماهه) به افزایش سودهای در اثر فروش CPUهای Ryzenو کارت گرافیک های Vegaاشاره کرده بود؛ در حاشیه این جلسه، خانم لیزا سو، مدیر عامل این شرکت، از وضعیت CPUهای آتی خود خبر داده است. در حالی که "اینتل" به طور رسمی از عرضه پلتفرم 7 نانومتری خود در اوایل سال 2019 خبر داده است، خانم لیزا سو نیز وضعیتی مشابه را برای کمپانی متبوع خود گزارش کرده است.

معماری 7 نانومتری AMDبرای پردازنده های Ryzenو کلاس سرور EPYCعرضه خواهد شد. همانطور که انتظار می رفت، ای ام دی ریخته گر خود را از GLOBALFOUNDRIESبه TSMCتغییر خواهد داد که عمده علت آن دستیابی این شرکت به 7nmFinFetاست. در نهایت بخش مهم این داستان، تائید رسمی ایشان برای تولید CPUهای 7 نانومتری در سال 2019 است. این ریزمعماری، با نام واحد ZEN 2شناخته خواهد شد.

منبع برگرفته از سخت افزار مگ
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389