AMD تائید کرد: طراحی 7 نانومتری های ZEN2، VEGA و NAVI

AMD تائید کرد: طراحی 7 نانومتری های ZEN2، VEGA و NAVI تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۰۲/۲۶

روز گذشته AMDعلاوه بر خبر انتشار Ryzen PRO Ecosystem، تایید کرد که طراحی پردازنده های گرافیکی 7 نانومتری Vegaو Zen 2نیز به اتمام رسیده و آماده تولید انبوه خواهند بود.هانطور که قبلا نیز اشاره شدAMD  ازسری Threadripperبا سه پردازنده 8 هسته ای  2900X، 12 هسته ای 2920Xو 16 هسته ای 2950Xبکه قابلیت اورکلاک بالاتر و تاخیر کمتری دارند، در مراسم Computexرونمایی خواهدکرد.

اولین اسلاید منتشر شده نشان می دهد طراحی پردازنده‌های 7 نانومتری Zen 2پایان یافته است و AMDدر زمان مورد نظر خود اقدام به تولید و عرضه آنها خواهد کرد. که طبق این اسلاید Zen 2  نسبت به Zenاز جنبه‌های مختلف بهبود یافته است. در این شرایط AMDتمرکز خود را بر روی توسعه ریزمعماری Zen 3  خواهد گذاشت که انتظار می‌رود سال 2020 عرضه شود.

 اما اسلاید دیگر نشان می‌دهدAMD با موفقیت طراحی ریزمعماری پردازنده گرافیکیVega  را به فناوری ساخت 7 نانومتری ارتقا داده است و می‌بایست سال 2019 شاهد عرضه آنها باشیم. احتمالاً می دانیدAMD برای آینده نزدیک هیچ ریزمعماری گرافیکی جدیدی در دستور کار ندارد و گونه 7 نانومتریVega  صرفاً نسخه ارتقا یافتهVega  اصلی است، در این صورت خبری از تغییر تعداد پردازنده‌های جریانی نخواهد بود. انتظار می‌رود نسل 7 نانومتریVega  در بالاترین پیکربندی خود دارای ویژگی‌هایی مشابه قطعه سیلیکونی فعلیVega 10 با 4096 پردازنده جریانی باشد. اما در سال 2019 شاهد ریزمعماری گرافیکیNavi خواهیم بود که یک‌بار دیگر از فناوری ساخت 7 نانومتری بهره می‌گیرد.

در نهایت AMDتا سال 2020 به فناوری ساخت موسوم به +7 نانومتری مهاجرت می‌کند که گونه ارتقا یافته‌ای از همین فناوری است.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389