احتمال رونمایی از پردازنده های 12 و 16 هسته ای توسط AMD

احتمال رونمایی از پردازنده های 12 و 16 هسته ای توسط AMD تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۰۳/۰۷

شرکت AMDبه تازگی برنامه بلند مدت خود را در حوزه ساخت پردازنده اعلام کرده و چشم انداز 2020 خود را معین کرده است. برنامه این شرکت بیشتر حول توسعه معماری موفق Zenخواهد بود و جزئیاتی نیز راجع به Zen 2، Zen3و Zen 5توسط این شرکت اعلام شده است.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید؛ برنامه بلند مدتAMD شامل ارائه سریZen 3 با فناوری ساخت 7 نانومتری بهبود یافته نسبت به سریZen 2 و ساخت پردازنده‌های سریZen 5 با فناوری 5 نانومتری می‌باشد. سرپرست تیم طراحی پردازنده‌های شرکتAMD چندی پیش اعلام کرده بود اعضای این تیم مشغول توسعه سریZen 5 هستند. هیچ‌گونه اطلاعاتی راجع به سریZen 4  این شرکت موجود نیست و به نظر می‌رسد پس از پردازنده‌های 7 نانومتری، این شرکت جهشی به سمت پردازنده‌های 3 نانومتری خواهد داشت و خبری از پردازنده‌هایی با فناوری ساخت 5 نانومتری نخواهد بود.

 شرکتAMD برنامه بلند مدت بسیار پیچیده و پر کاری را برای خود در نظر گرفته است. این شرکت با ارائه پردازنده‌های 7 نانومتری در سال آینده در حالی که اینتل مشغول کار بر روی فناوری 10 نانومتری است، می تواند سهم بزرگی از بازار پردازنده‌ها را بدست آورد.

اخیراً شایعات بسیار عجیبی راجه به سری Ryzen 3000شرکت AMDبه گوش می‌رسد. گفته می‌شود این شرکت قرار است از پردازنده‌هایی دارای 8، 12 و 16 هسته‌ مبتنی بر سوکت AM4رونمایی کند. البته بر اساس گفته‌های منابع آگاه احتمال ارائه پردازنده‌های 12 هسته‌ای قوی‌تر است. این رقم شاید از 16 هسته کمتر باشد ولی هنوز رقم بالایی برای تعداد هسته‌‌های یک پردازنده معمولی است.

منبع برگرفته از سایت شهر سخت افزار
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389