AMD Athlon 200GE و Pro200 GE رویت شدند،دو هسته های 35 واتی مرموز

AMD Athlon 200GE و Pro200 GE رویت شدند،دو هسته های 35 واتی مرموز تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۰۳/۰۷

با این که همچنان هیچ واکنشی از طرفAMD مشاهده نشده است، اما بررسی‌های صورت گرفته نشان از ارائه دو پردازنده‌ي جدید ۳۵واتی از جانب این کمپانی می‌دهد. پردازنده‌هایی که احتملاً در دسته‌ی پردازنده‌هایAthlon قرار می‌گیرند.

بر اساس اطلاعاتی که سایت anandtechبه دست آورده است، کمپانی AMDدو پردازنده‌ی جدید در راه دارد که همچنان آنان را معرفی نکرده است. این سایت خبری با بررسی فهرست پردازنده‌هایی که مادربورد ASUS Crosshair VII Heroاز آنان پشتیبانی می‌کند، توانسته دو مورد پردازنده‌ی جدید را در این فهرست مشاهده کند که توسط نسخه‌ی ۰۵۰۹بایوس این مادربورد پشتیبانی می‌شدند.

بهتر است بدانید که AMDاز نام Athlonبرای پردازنده‌هایی استفاده می‌کند که هم از CPUو هم از GPUبرخوردارند ولی GPUآن غیرفعال شده است که AMDبه این محصولات NPUمی‌گوید. بر اساس گزارش anandtech، آن‌ها پس از بررسی اطلاعات ثبت شده در بنچمارک Geekbenchهم مشاهده کردند که اطلاعات ثبت شده روی یک مادربورد ASUS B350از وجود دو پردازنده‌ی جدید با گرافیک مجتمع خبر می‌دهد.

با بررسی اطلاعات دو منبع می‌توانیم به یکسان بودن پردازنده‌های اشاره شده پی ببریم که صرفاً تنها تفاوت آن‌ها در پسوند Proیکی از منابع اطلاعاتی است که معمولاً‌ AMDاز آن برای برند تجاری خود برای مشتریانش استفاده می‌کند. به هر حال ما با یک پردازنده‌ی دو هسته‌ای با فرکانس پایه 3.2HGzو میزان TDP ۳۵واتی مواجه هستیم که از ۲یا ۴مگابایت کش برخوردار است. هر دو منبع دو مقدار متفاوت را اعلام کرده‌اند ولی معمولا اطلاعات ایسوس(۴مگابایت کش) دقیق‌تر است. هیچ کدام از منابع صحبتی در مورد وجود ویژگی turboو یا گرافیک داخلی در این پردازنده‌ها نکرده‌اند ولی با این حال Geekbenchاین محصولات را با نام تجاری Raven Ridgeفهرست کرده است که این می‌تواند نشان از طراحی CPU+GPUدر آنان باشد که به دنبال آن می‌توانیم به فناوری ساخت ۱۴نانومتری آن‌ها هم پی ببریم.

با تمامی این‌ها عدم معرفی رسمی این پردازنده‌ها تنها می‌تواند دو دلیل داشته باشد. اول این که اصلاً جنبه‌ی تبلیغاتی ندارند و برای همین در سکوت خبری عرضه می‌شوند، یا دوم این که این محصولات در نقشه راه AMDوجود نداشته‌اند و صرفاً بر اساس سفارش‌های یکی از مشتریانش برای تولید آن‌ها اقدام کرده که همچنان نمی‌دانیم کدام یک از این موارد دلیل این مسئله است. مسئله وقتی جالب می‌شود که هیچ کدام از محصولات اشاره شده نام تجاری Ryzenرا هم به همراه ندارند. به هر حال باید تا زمان واکنش AMDبه این گزارشات صبر کنیم.

منبع برگرفته از سایت شهر سخت افزار
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389