آینده ای هیجان انگیز در انتظار دنیای کامپیوتر

آینده ای هیجان انگیز در انتظار دنیای کامپیوتر تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۰۳/۲۳

نسل جدید پردازنده‌هایThreadripper این شرکت به ۳۲ هسته و ۶۴ ترد(Thread) مجهز هستند. اگر اهل دنیای پردازنده‌ نیستید؛ کافی است بدانید که این اعداد در دنیای پردازنده‌ها اعداد بزرگی هستند. برای مقایسه، در پردازنده‌هایی که ماه مِی سال گذشته‌ی میلادی توسط اینتل معرفی شدند و گردوخاک زیادی به پا کردند، تعداد هسته‌ها و تردها برابر با نصف تعداد هسته‌ها و تردهای موجود در پردازنده‌ی تردریپر(Threadripper) جدیدAMD است.

مورهد در این باره می‌گوید:

"به‌ویژه در کارهایی سنگینی همچون ویرایش ویدئو، دو برابر شدن تعداد هسته‌ها می‌تواند به معنی دو برابر شدن سرعت باشد. اگر در گذشته برای تغییر فرمت یک ویدئوی 4Kیا 8Kبه ۳۰ دقیقه وقت نیاز داشتید، اکنون این مدت به ۱۵ دقیقه کاهش پیدا می‌کند. فرقی نمی‌کند که با ایستگاه‌های کاری سر و کار دارید یا اپلیکیشن‌هایی برای خلق آثار بصری؛ هرجا که نیاز به تهیه‌ی خروجی گرافیکی دارید، سرعت کامپیوتر شما واقعاً بیشتر خواهد شد. در هر کاری که با عامل «زمان» سر کار دارید، شاهد بهبود خواهید بود."

شاید فکر کنید تفاوت فاحش تردریپر ۲ با پردازنده‌های فعلیِ مورد استفاده در کامپیوتر شخصی، صرفا به اعداد و ارقام محدود است و جلوه‌ی عملی پیدا نخواهد کرد؛ اما در چند ماه آینده شاهد ورود این پردازنده به بازار خواهیم بود و امکان آزمودن آن را پیدا خواهیم کرد. در حال حاضر، صرفا می‌توانیم به اعداد و ارقام ارائه‌شده دل‌خوش باشیم؛ اعداد و ارقامی که بدون شک چشم‌گیر هستند.

 شِین رائو، مدیر بخش پژوهش‌های نیمه‌هادی‌ در مؤسسه‌ی تحقیقاتیIDC، در این رابطه می‌گوید:

"در گذشته، شخصاً با استفاده از قطعات مختلف، کامپیوتر شخصی‌ام را آماده می‌کردم و همواره به دنبال بهترین پردازنده و کارت گرافیک بودم. اما یک پردازنده‌ی ۳۲ هسته‌ای برای رایانه‌های شخصی فوق‌العاده به‌ نظر می‌رسد."
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389