کنسول پلی استیشن 5 به معماری AMD Navi مجهز می شود !

کنسول پلی استیشن 5 به معماری AMD Navi مجهز می شود ! تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۰۳/۲۷

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب سایت «فوربز»، شرکت ژاپنی سونی از پردازنده های سفارشیAMD با معماریNavi در کنسولPlayStation 5 استفاده می کند.

نکته قابل توجه این است که گزارش استفاده از معماری Naviدر کنسول PlayStation 5پیش از این توسط وب سایت SemiAccurateدر اواسط فروردین ماه امسال منتشر شده بود. به علاوه، چندین گمانه زنی دیگری نیز به بهره مندی این دستگاه از پردازنده های گرافیکی شرکت ای ام دی با معماری ذکر شده اشاره کرده اند. از این رو، احتمال صحت این ادعاها پس از انتشار گزارش وب سایت فوربز به طور چشمگیری افزایش می یابد.

همچنین، شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت ژاپنی سونی در پردازنده مرکزی کنسول پلی استیشن 5 از پردازنده های شرکتAMD با معماریZen استفاده می کند.

بر اساس گزارش وب سایت فوربز، به علت همکاری کوتاه مدت شرکتAMD و سونی، به نظر می رسد پردازنده های شرکت ای ام دی با معماریZen وNavi به صورت سفارشی و انحصاری برای کنسولPlayStation 5 ساخته می شود. در صورت تحقق این موضوع، ردموندی ها دیگر قادر به استفاده از چنین معماری و پردازنده ها در کنسول نسل بعدی ایکس باکس نخواهند بود و به ناچار باید از سخت افزارهای سایر شرکت ها و یا سایر پردازنده های شرکتAMD با معماری های گوناگون از جملهVega استفاده کنند. این در حالی است که شرکتAMD در حال توسعه پردازنده های جدید خود با معماریVega برای محصولات جدید شرکت اپل است و ممکن است این نوع معماری نیز در انحصار شرکت مذکور باشد.

فارغ از عدم امکان استفاده شرکت مایکروسافت از پردازنده های شرکت ای ام دی با معماریZen وNavi در ساخت کنسول ایکس باکس جدید، ظاهرا این پردازنده ها به صورت جداگانه نیز به بازار عرضه نمی شوند و هدف سازندگان از توسعه این پردازنده ها دستیابی به فروش فوق العاده نیست و به احتمال قوی، مدل رایانه شخصی این دو سخت افزار نیز تولید نخواهد شد.

شایان ذکر است؛ با وجود انتشار این شایعات، شرکت «ای ام دی» تاکنون از نسل جدید کارت گرافیک های خود با معماریNavi رونمایی نکرده و طبع آن هنوز محصولی از این نسل به بازار عرضه نشده است. بنابراین، در حال حاضر اطلاعاتی در رابطه با معماری جدیدNavi کارت گرافیک هایAMD در دسترس نیست و باید منتظر معرفی رسمی آن از سوی سازندگان باشیم

منبع برگرفته از سایت کلیک
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389