و عرضه مادربوردهای AMD B450

و عرضه مادربوردهای AMD B450 تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۰۴/۱۷

و در نهایت عرضه مادربردهای مبتنی بر تراشه هایB450 از شرکتAMD آغاز شد؛ ازراک، ایسوس و گیگابایت عرضه این گروه از مادربردهای خود را آغاز کرده اند. این مادربردها که در حدود 80 تا 90 یورو قیمت گذاری می شوند، از نسل دوم پردازنده ریزن موسوم بهRyzen 2000 پشتیبانی می کنند. چیپستB450 از نظر پوشش امکانات یک مادربرد، بسیار نزدیک بهB350 است؛ با این وجود یک قابلیت اساسی در آن به چشم می خورد که چیزی امکان اورکلاک و پشتیبانی از فناوری ارتقای فرکانس(XFR 2.0) نیست. AMD که نسل دوم را با مادربردهای پرچمدارX470 آغاز کرده است، این امید را به طرفداران خود می دهد که به زودی با گونه های میان رده، از فشار مالی بر روی آنها خواهد کاست.

تراشه B450دارای توان حرارتی 2 وات است. این تراشه از مدار مسیر یابی حافظه و تغذیه VRMمشابه با X470استفاده می کند. پشتیبانی از آرایش NVMe RAIDکه نسل نخست باعث حواشی شده بود، اینک توسط B450قابل اجرا خواهد بود. با توجه به قدرت خرید کاربران در این روزها، پلتفرم های میان رده از طرفداران بسیاری برخوردار هستند.

این مادربردها عمدتا دارای 4 اسلات DIMMبوده و یک رابط SSD M.2 NVMEبرای آنها در نظر گرفته شده است. این تراشه برای پشتیبانی از اسلات های PCIe 3.0تنها به پردازنده ها متکی است. در آن خبری از پشتیبانی SLIوجود ندارد و باز هم AMDدست و پای پلتفرم خود را برای پشتیبانی از آرایش های NVIDIAمی بندد که این محدودیت ها یک اشتباه در رقابت با این شرکت است که به ضرر کاربران تمام می شود.

منبع برگرفته از سایت سخت افزار مگ
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389